Aktualności

2017-03-29
Drzwi Otwarte

Dnia 14 marca w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte. Punktualnie o godzinie 17.00 powitaliśmy kandydatów na uczniów naszej szkoły, którzy przyszli wraz z rodzicami. Niezwykłą odpowiedzialność czuli uczniowie klasy III a i III c, którzy przygotowali specjalnie na ten dzień przedstawienie i chcieli jak najlepiej się zaprezentować, aby przekonać małych kolegów, że nauka w naszej szkole to najlepsza przygoda, która na nich czeka.  Podczas kiedy dzieci uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły, rodzice zostali zapoznani przez Panią Dyrektor  z zasadami rekrutacji i ofertą naszej placówki.  Wszyscy przybyli zainteresowani naszą  szkolą kandydaci, otrzymali słodkie prezenty oraz naklejki za dzielny udział w konkursach, natomiast rodzice solidną dawkę informacji. Wybór szkoły jest na pewno jednym z trudniejszych przed jakimi stają rodzice, ale mamy nadzieję, że kierując się rzetelnymi informacjami oraz opinią swoich dzieci wybiorą naszą szkołę.

2017-03-28
Konkurs plastyczny „Z kangurem przez świat matematyczny”

Podczas Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR towarzyszyła nam wystawa prac uczniów pt. "Z kangurem przez świat matematyczny". Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami, głosowali na najciekawsze prace. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Zuzanna Wyszyńska IVa

II miejsce - Wiktoria Urbaniak VIa

III miejsce - Jagoda Maćkowiak IIb

Wyróżnienie - Martyna Anger Vb

Wyróżnienie - Maria Nowak Vb

Wyróżnienie - Wiktoria Czarnecka VIb

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

2017-03-24
10 PKO Poznań Półmaraton

Szanowni Państwo. 26 marca w biegu ulicznym uczestniczyć będzie blisko 13 000 zawodników. Zabezpieczenie trasy biegu powoduje znaczne utrudnienia w ruchu kołowym oraz komunikacji miejskiej w godzinach 8.00 – 13.00. Dla ułatwienia komunikacji uruchomione zostaną śluzy, ułatwiające ruch.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej

www.halfmarathon.poznan.pl

2017-03-23
W POSZUKIWANIU WIOSNY W NOWYM ZOO

21 marca uczniowie klas 2, 3, 4, 5 i 6 uczestniczyli w grze terenowej ukazującej oznaki nadchodzącej wiosny. Podczas gry dzieci poznawały i rozpoznawały gatunki zwierząt i roślin wieszczące tę wspaniałą porę roku. Była to świetna nauka poprzez zabawę dostosowaną do grup wiekowych. Wszystkie dzieci były zaangażowane w obserwacji i rozpoznawaniu wiosennych gatunków roślin, owadów i ptaków na terenie Nowego ZOO.

Dopisywała nam pogoda, a w grze wzięła udział Pani Dyrektor oraz wychowawcy i nauczyciele. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z niezwykle atrakcyjnego powitania wiosny.

2017-03-22
Matematyczny Dzień Kangura w naszej szkole

16 marca o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR dla uczniów  klas II-VI. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
W naszej szkole udział w konkursie wzięło 47 uczniów w następujących kategoriach:

Żaczek, Maluch, Beniamin. 

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał w prezencie brelok – układankę „Magiczny sześcian”.
Uczniowie  przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Wszystkim uczestnikom życzymy zdobycia jak najwyższej liczby punktów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w  maju bieżącego roku.

Dodatkowo konkursowi towarzyszyła wystawa prac uczniów "Z kangurem poprzez świat", którego celem było również promowanie konkursu matematycznego. Dzieci wykonały figury,  prace plastyczne z kangurem i  gry planszowe. Wyniki tego konkursu już niebawem.