Aktualności

2017-10-06
Kibicuj razem z nami

Dnia 15.10.2017 odbędzie się 18 PKO Poznań Maraton. Jest to jedna z największych tego typu imprez w kraju. Każdy maratończyk podczas biegu przeżywa kryzys, a dzięki kibicom nabiera siły, pokonuje zmęczenie i zwycięsko zmierza do mety.

Możemy razem stworzyć niezapomnianą atmosferę poprzez dopingowanie biegaczy, a przy okazji zdobyć fundusze na zakup sprzętu sportowego dla szkoły.

Zbiórka przed wejściem do szkoły od ul. Szyperskiej o godz. 10.00, zabierz ze sobą trąbki, plakaty i inne gadżety. 

2017-10-06
Biegi „W drodze do maratonu”

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie, dnia 14.10.2017 na terenach przy jeziorze Malta, odbędą się biegi rekreacyjne dla dzieci „W drodze do maratonu”, których celem jest popularyzacja biegania wśród uczniów poznańskich szkół.

Uczestnicy biegu otrzymują pamiątkowy medal, a pierwsza piątka w każdej kategorii dodatkowo upominki.

Zgłoszenia u nauczycieli wychowania fizycznego.

2017-09-29
Witaj szkoło!

4 września uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny 2017/2018!

Do grona uczniów naszej szkoły dołączyła klasa Ia, która pod kierunkiem p. Grażyny Wesołowskiej rozpoczyna  swoją przygodę ze szkołą.

Uroczystego pasowania dokonała p. Dyrektor Ewa Frąckowiak, używając do tego miecza, nawiązującego do patrona szkoły - Mieszka I.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3a, życząc swoim młodszym kolegom:

„By nauka szła jak z płatka,

aby pochwał było tyle,

ile pszczół na polnych kwiatkach.

Długopisy, wszystkie pióra,

niechaj piszą mądrze, ładnie

i niech skrzypią tak jak żuraw,

kiedy błąd się gdzieś zakradnie.”

2017-09-27
Sprzątanie Świata…

W dniu 15 września, jak co roku o tej porze, włączyliśmy się w ogólnopolska akcję proekologiczną, która tym razem przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”.

Sprzątaniem objęliśmy Cytadelę i tereny nad Wartą w okolicy mostu B. Chrobrego.

Pogoda  była niezła, humory nam dopisywały, ale najważniejsze, że przyczyniliśmy się do uporządkowania  naszego pięknego miasta!

2017-09-11
Projekt „Mali studenci Mieszka”

Drugi rok z rzędu nasza szkoła jest laureatem konkursu grantowego w ramach IV edycji Programu "mPotęga" finansowanego przez Fundację mBanku. Projekt będzie miał charakter matematyczno-historyczny i tym razem jest skierowany głównie do uczniów klas VI-VII. Przewidujemy realizację szkolnej gry strategicznej „W poszukiwaniu zaginionego skarbu Mieszka I”, zajęcia z programowania, wyjście do Laboratorium Wyobraźni PPNT Fundacji UAM, warsztaty historyczne oraz konkurs na prezentację multimedialną „Świat jest matematyką”. Koordynatorem projektu jest Pani Justyna Kulma.