Aktualności

2017-06-21
Bezpieczne wakacje 2017

W ramach ogólnopolskiej akcji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie wakacji letnich odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne dla wszystkich uczniów. Prelegentkami były funkcjonariuszki ze Straży Miejskiej, Policji i Służby Ochrony Kolei. Przypomniane zostały ważne zasady zachowania, których należy przestrzegać podczas wypoczynku letniego nad wodą, w czasie podróży, gdy poruszamy się po znanym czy nieznanym terenie i mamy okazję do kontaktów z osobami nieznajomymi. Na koniec wszyscy rozstali się życząc sobie bezpiecznych i udanych wakacji.

2017-06-21
Akademia Przyszłości - Gala Sukcesów

Kolejny rok Akademii Przyszłości w Czterdziestce już za nami. Jak co roku został zakończony uroczystą Galą Sukcesów, która tym razem odbyła się w pięknym gmachu auli UAM. Tradycyjnie było dużo uśmiechów, uścisków, dyplomów z sukcesami każdego uczestnika i upominków. Nie zabrakło również niespodzianek . Podziwialiśmy małe roboty i posłuchaliśmy ciekawego wykładu o ich konstruowaniu i programowaniu. W finale spotkania posypały się kolorowe balony i skosztowaliśmy pysznego tortu.  W ten sposób pożegnaliśmy się z Akademią Przyszłości 2016/2017, lecz mówimy jej jedynie „do zobaczenia” w przyszłym roku szkolnym.

2017-06-21
Czterystu studentów Kolorowego Uniwersytetu

Czterystu studentów Kolorowego Uniwersytetu zakończyło kolejny rok akademicki, odbierając w auli UAM swoje pierwsze w życiu absolutorium z rąk Prorektor UAM ds. kształcenia, prof. UAM dr hab. Beaty Mikołajczyk. 

Spotkania Kolorowego Uniwersytetu prowadzone były przez nauczycieli akademickich, ale także przez samych żaków Kolorowego Uniwersytetu. Wykładowcą mógł stać się każdy, kto przygotował i przedstawił wykład, dotyczący zarówno tematyki zajęć, jak i swoich zainteresowań lub pasji.

To była niesamowita przygoda, którą bardzo chcielibyśmy powtórzyć w przyszłym roku!

2017-06-20
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę 14 czerwca odbyły się w szkole wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Kandydatury cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas 3, 4 i 5 i 6 bardzo chętnie wzięli udział w wyborach.

A oto lista 17 nowych członków Samorządu Uczniowskiego:

Klasa 3a – Karolina Mikołajczak i Arkadiusz Stawicki

Klasa 3b – Julia Wójcik i Vanessa Kowalewska

Klasa 3c – Antonina Spik

Klasa 4a – Zuzanna Wyszyńska i Sandra Wasiak

Klasa 4b – Aleksandra Warkocka

Klasa 4c – Mateusz Frąckowiak

Klasa 5a – Oliwia Smyk i Wiktoria Jagodzińska

Klasa 6a – Wiktoria Urbaniak, Gabriela Bartoszuk i Oskar Wójcik

Klasa 6b – Michał Domagalski, Wiktoria Simon i Natalia Handke

Opiekunem Samorządu na przyszły rok w wyborach z dnia 7 czerwca zdecydowaną większością głosów wybrana została Pani Iwona Drzewiecka.

2017-06-14
Szanowni Rodzice dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej

Szanowni Rodzice

dzieci rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2017/2018

w klasie pierwszej!

W dniu 21 czerwca 2017 roku (środa) odbędzie się

spotkanie informacyjne

 Serdecznie zapraszamy do sali nr 20 na godzinę 16.00