Aktualności

2017-04-26
Plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo

Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Poznaniu

ogłasza konkurs plastyczny na

    PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ I CZYTELNICTWO.

 

1.   Celem konkursu jest promowanie biblioteki i czytelnictwa z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 8-15maja 2017r., którego tegoroczne hasło brzmi:            

 „Biblioteka. Oczywiście!”.

2.   Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu promującego bibliotekę przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych (kolaż, wydzieranka, wyklejanka, techniki mieszane, grafika) w dowolnym formacie.

3.   Każdy plakat powinien być opatrzony hasłem promującym bibliotekę i czytelnictwo.

4.   Uczestnikiem konkursu może zostać czytelnik od klasy 2 do 6, który do 5 maja 2017r.  złoży pracę w bibliotece.

5.   Prace należy czytelnie podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, klasa).

6.   Plakaty zostaną wywieszone w czytelni. Każdy uczeń szkoły będzie mógł tam oddać głos na jedną wybraną pracę.

7.   Dla autorów plakatów, które otrzymają najwięcej głosów, przewidziano dyplomy i nagrody książkowe.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

2017-04-24
Biegi Winogradzkie

Dnia 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły w ponad 30 osobowym składzie wystartowali w biegach przełajowych organizowanych przez Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu. Uczniowie startowali na dystansach od 200m do 750m, w zależności od kategorii wiekowej.

Najlepsze wyniki uzyskali:

w kategorii chłopców rocznik 2008 – 2009 -  I miejsce Jakub Zawadzki z klasy IIb,

w kategorii dziewcząt rocznik 2006 – 2007  – III miejsce Zuzanna Wyszyńska z klasy IVa,

w kategorii chłopców rocznik 2006 – 2007 – II miejsce Mateusz Zaranek z klasy V b,

w kategorii dziewcząt rocznik 2004 – 2005 – II miejsce Daria Pietrzak z klasy Vb i III miejsce Nikola Tyblewska z klasy V a, 

w kategorii chłopców rocznik 2004 – 2005 – III miejsce Oskar Brzykcy z klasy V b. 

2017-04-12
W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

Już za kilka dni Wielkanoc. W oczekiwaniu na święta uczniowie ozdobili drzwi do klas oraz wykonali okolicznościowe gazetki. Nie zapomnieli również o polskiej tradycji, to jest składaniu życzeń świątecznych.

Życzenia zostały przygotowane dla wszystkich pracowników szkoły. Osobną kartkę z życzeniami uczniowie SU przygotowali dla Pani Dyrektor.

2017-04-12
Rozstrzygnięty konkurs Straży Miejskiej Miasta Poznania

W szkole w konkursie „Przyjazny Strażnik Miejski” wzięli udział uczniowie z klasy 4a, 4b, 5a, 5b.

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wyszyńska, a trzecie miejsce zdobyła Julia Rybarczyk, uczennice z klasy 4a. Zapraszam do przeczytania pięknego opowiadania i wiersza autorstwa Zuzi oraz rymowanego podziękowania autorstwa Juli.

Dziś w siedzibie Straży Miejskiej przy ul Głogowskiej 26 z rąk przedstawicieli organizatora laureatki odebrały cenne nagrody i dyplomy.

Gratuluję dziewczynkom

Opiekun SU

2017-04-12
Spotkanie Wielkanocne

6 kwietnia 2017 Pani Dyrektor Ewa Frąckowiak, Opiekun SU wraz z trzema uczniami, przedstawicielami SU uczestniczyli w spotkaniu przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 20.

Mieliśmy okazję miło, wspólnie z uczniami innych szkół spędzić czas. Gospodarze zapewnili nam moc atrakcji kulinarnych. Na wstępie obejrzeliśmy prezentację dotycząca zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Uczniowie wyrabiali ciasto, piekli i zdobili mazurki wielkanocne. Każda zaproszona grupa miała okazję zaprezentować najciekawsze wydarzenia z życia szkoły.

W trakcie spotkania panowała niezwykle miła atmosfera. Mieliśmy również czas na wspólne biesiadowanie przy słodkościach, które zapewniła szkoła nas goszcząca. Tradycją już jest, że na zakończenie spotkania uczniowie wymienili się, w drodze losowania przygotowanymi przez siebie  upominkami. W tym roku były to koszyczki wiosenno – świąteczne.