Aktualności

2018-11-15
Listopadowa zaduma…

Listopad to czas, kiedy pochylamy się nad grobami zmarłych. W tym roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, szczególną czcią otaczamy żołnierzy i wielkich patriotów. Z tej okazji dzieci z klas I i II zapaliły znicze na  Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan oraz przy Pomniku Armii „Poznań”.

2018-10-30
Konkurs recytatorski „Nasza ojczyzna”

29 października odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Zadaniem konkursu było zaprezentowanie wiersza tematycznie związanego z Polską, ze szczególnym uwzględnieniem jej wartości i piękna.

W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas I-II.

Dominika Triebs          kl.Ib    I m

Martyna Wyszyńska    kl.IIa   I m

Zuzanna Wiśniewska  kl.Ia     II m

Blanka Palot                kl.Ia     III m

Kamil Pluciński           kl.Ib    III m

Iga Śniegowska             kl.Ia     wyróżnienie

Blanka Palot                kl.Ia     wyróżnienie

Zofia Siwka                 kl.Ib    wyróżnienie

W etapie międzyszkolnym będzie nas reprezentować Martyna Wyszyńska z  kl. IIa oraz Dominika Triebs z kl. Ib.

Trzymamy za nich kciuki!

2018-10-30
Festiwal Piosenki

24 października w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki . Oprócz naszych uczniów z klas pierwszych i drugich, uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola nr 2 oraz z Przedszkola nr 23 im. Krasnala Hałabały. Przy dźwiękach skocznych melodii wirowały „listki”, „owoce i warzywa”, „zwierzęta z dżungli”… Za piękne występy dzieci otrzymały kolorowe dyplomy i słodkie cukierki.

2018-10-28
Wyniki Konkursu Międzyszkolnego Escape Room

Międzyszkolny Konkurs Drużynowy Escape Room „Śladami Powstania Wielkopolskiego” zakończony! Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Stefana Czarnieckiego – Pola Naworska, Kinga Ptaszyńska i Konstancja Respondowicz pod opieką nauczyciela Pani Urszuli Urbańskiej. Rozwiązali wszystkie zagadki w 47 minut!

Wyniki prezentujemy na naszym blogu https://100-lecie-powstania-wielkopolskiego.blogspot.com/

I miejsce

Pola Naworska

Kinga Ptaszyńska

Konstancja Respondowicz

ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Stefana Czarnieckiego

Czas rozwiązania Pokoju Zagadek: 47:29.2

 

II miejsce

Marcin Perek

Mateusz Zeidler

Mikołaj Bar

ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Hipolita Cegielskiego

Czas rozwiązania Pokoju Zagadek: 48:57.6

 

III miejsce

Maria Kazuś

Martyna Rogula

Bartosz Nowicki

ze Szkoły Podstawowej nr 84 im. Tadeusza Kościuszki

Czas rozwiązania Pokoju Zagadek: 58:11.5

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie i mamy nadzieję, że miło spędziły popołudnie w naszej szkole upamiętniając w ten sposób 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Escape Room nadal działa i zaprasza wszystkich uczniów, którzy jeszcze nie zdążyli go odwiedzić! Szczegóły u opiekuna projektu – pani Justyny Kulmy.

2018-10-28
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września br. obchodziliśmy w szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie przyozdabiali wcześniej szkołę, brali udział w konkursach - wykonywali plakaty dotyczące samego święta oraz najstarszej tabliczki mnożenia, tworzyli gry dydaktyczne do nauki tabliczki, a także układali wierszyki-rymowanki z działaniami z tabliczki mnożenia. W dniach poprzedzających obchody powtarzaliśmy tabliczkę, jej znajomość była biletem wstępu na lekcje i wyłoniliśmy wśród chętnych uczniów członków komisji egzaminacyjnych, które 28 września przeprowadzały na terenie szkoły i w okolicy niej egzaminy. Nasi Mistrzowie Tabliczki egzaminowali na przerwach wszystkich zainteresowanych, poszczególne klasy i nauczycieli oraz pracowników szkoły. W przypadku zdanych egzaminów wręczali specjalny imienny certyfikat potwierdzający bardzo dobrą znajomość tabliczki mnożenia. W razie niepowodzenia można było przystąpić do egzaminu po raz drugi, losując inny zestaw pytań. Zestawy egzaminacyjne były dostosowane do danych grup wiekowych, pojawiły się pytania prostsze i  bardziej skomplikowane wymagające czasem pomysłu. Dodatkowo komisja wszystkim osobom, które uzyskały zaświadczenie wręczała słodki upominek. Również w piątek specjalny patrol z naszej szkoły wyruszył na miasto i egzaminował mieszkańców oraz pracowników pobliskich sklepów, a nawet służby miejskie. Komisja przepytała przechodniów m.in. na Starym Rynku i deptaku, w tym uczniów z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, którym dziękujemy za udział i pozdrawiamy. Łącznie komisja wydała aż 172 certyfikaty.

Gratulujemy wszystkim zdanych egzaminów i zapraszamy do zabawy za rok!