Strony:

»

2018-10-28
Wyniki Konkursu Międzyszkolnego Escape Room

Międzyszkolny Konkurs Drużynowy Escape Room „Śladami Powstania Wielkopolskiego” zakończony! Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Stefana Czarnieckiego – Pola Naworska, Kinga Ptaszyńska i Konstancja Respondowicz pod opieką nauczyciela Pani Urszuli Urbańskiej. Rozwiązali wszystkie zagadki w 47 minut!

Wyniki prezentujemy na naszym blogu https://100-lecie-powstania-wielkopolskiego.blogspot.com/

Pola Naworska

Kinga Ptaszyńska

Konstancja Respondowicz

ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Stefana Czarnieckiego

Czas rozwiązania Pokoju Zagadek: 47:29.2

Marcin Perek

Mateusz Zeidler

Mikołaj Bar

ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Hipolita Cegielskiego

Czas rozwiązania Pokoju Zagadek: 48:57.6

Maria Kazuś

Martyna Rogula

Bartosz Nowicki

ze Szkoły Podstawowej nr 84 im. Tadeusza Kościuszki

Czas rozwiązania Pokoju Zagadek: 58:11.5

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie i mamy nadzieję, że miło spędziły popołudnie w naszej szkole upamiętniając w ten sposób 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Escape Room nadal działa i zaprasza wszystkich uczniów, którzy jeszcze nie zdążyli go odwiedzić! Szczegóły u opiekuna projektu – pani Justyny Kulmy.

2018-10-28
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września br. obchodziliśmy w szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie przyozdabiali wcześniej szkołę, brali udział w konkursach - wykonywali plakaty dotyczące samego święta oraz najstarszej tabliczki mnożenia, tworzyli gry dydaktyczne do nauki tabliczki, a także układali wierszyki-rymowanki z działaniami z tabliczki mnożenia. W dniach poprzedzających obchody powtarzaliśmy tabliczkę, jej znajomość była biletem wstępu na lekcje i wyłoniliśmy wśród chętnych uczniów członków komisji egzaminacyjnych, które 28 września przeprowadzały na terenie szkoły i w okolicy niej egzaminy. Nasi Mistrzowie Tabliczki egzaminowali na przerwach wszystkich zainteresowanych, poszczególne klasy i nauczycieli oraz pracowników szkoły. W przypadku zdanych egzaminów wręczali specjalny imienny certyfikat potwierdzający bardzo dobrą znajomość tabliczki mnożenia. W razie niepowodzenia można było przystąpić do egzaminu po raz drugi, losując inny zestaw pytań. Zestawy egzaminacyjne były dostosowane do danych grup wiekowych, pojawiły się pytania prostsze i  bardziej skomplikowane wymagające czasem pomysłu. Dodatkowo komisja wszystkim osobom, które uzyskały zaświadczenie wręczała słodki upominek. Również w piątek specjalny patrol z naszej szkoły wyruszył na miasto i egzaminował mieszkańców oraz pracowników pobliskich sklepów, a nawet służby miejskie. Komisja przepytała przechodniów m.in. na Starym Rynku i deptaku, w tym uczniów z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, którym dziękujemy za udział i pozdrawiamy. Łącznie komisja wydała aż 172 certyfikaty.

Gratulujemy wszystkim zdanych egzaminów i zapraszamy do zabawy za rok!

2018-10-23
Wyniki Konkursu Szkolnego na grę planszową o Powstaniu Wielkopolskim.

Klasy czwarte:

Miejsce 3. Paulina Tritt

Zwycięzcom gratulujemy!

2018-10-23
Biegowa impreza rekreacyjna dla dzieci i młodzieży "W drodze do maratonu"

Dnia 13 października 2018 roku na terenach rekreacyjnych przy jeziorze Malta odbyła się kolejna edycja biegów dla dzieci i młodzieży "W drodze do maratonu". Celem imprezy była popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży poznańskich szkół, a patronat sprawował Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Najstarsi uczniowie podstawówek mieli do pokonania dystans

2 km, uczniowie klas IV – VI startowali na dystansie 1 km, natomiast najmłodsi na 500m.

Z naszej szkoły w biegach wystartowała 23 osobowa grupa uczniów z klas

I - VII. Po biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsze, wysokie 5 miejsce na 64 startujące dziewczynki zdobyła Zuzia Wiśniewska z 1 klasy.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Dziękujemy Rodzicom za przyprowadzenie dzieci na zawody oraz dopingowanie swoim pociechom.

Z naszej szkoły w biegach wystartowała 23 osobowa grupa uczniów z klas

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dnia 26.09.2018 w  ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na terenie jeziora Malta, w okolicy Polany Harcerza. W zawodach wystartowały dwie drużyny: dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych i chłopców z roczników 2004 – 2005. W zawodach łącznie wystartowało 1200 uczniów poznańskich szkół.

Strony:

»