Aktualności

2017-06-13
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku (piątek)

 

godz.900 msza święta – Kościół Farny

godz.1000    KLASY  II – III  w swoich salach

godz.1000    KLASY  IV –VI uroczyste zakończenie w auli szkoły

2017-06-13
Bezpieczne wakacje 2017

Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne wakacje 2017”, w której udział bierze również nasza szkoła. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadamianie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.

W ramach akcji prowadzony będzie konkurs plastyczny „Moje Bezpieczne wakacje 2017” – (Nie)znane atrakcje mojego regionu, pod patronatem honorowym Ministra Eukacji Narodowej.

2017-06-13
Uroczyste zakończenie XXIV edycji międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur”

Dnia 6 czerwca 2017 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste wręczenie nagród 27 laureatom konkursu rejonu poznańskiego. Organizatorem zakończenia tegorocznej edycji była nasza szkoła jako filia Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego KANGUR. Całością zajęły się Panie wicedyrektor Lilianna Jeżewska i Małgorzata Grobecka. Swoją obecnością zaszczyciły nas Prezes Towarzystwa Jolanta Gabrielewicz-Dolata, Barbara Jerzyńska-Drożdżyńska wraz z członkiem Zarządu P. Marią Lasecką oraz dyrektor szkoły P. Ewa Frackowiak.  Po części oficjalnej zwycięzcy wraz z osobami towarzyszącymi udali się do Muzeum Rogala, gdzie humor, tradycja i wiedza kulinarna dostarczyły im wielu wrażeń i niezapomnianych chwil. 

2017-06-04
Dzień Sportu

Z okazji Dnia Dziecka Fundacja „Dzieci Dzieciom” zorganizowała już XVIII spotkanie na stadionie AWF Poznań. Cieszymy się że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie sportu i tolerancji. Po uroczystym rozpoczęciu i powitaniu uczniów i opiekunów oraz zaproszonych gości odbyła się parada z pokazem zespołów tanecznych i orkiestry. Następnie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w Mityngu Lekkoatletycznym składającym się z dziesięciu konkurencji. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek i napoje. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał medal pamiątkowy.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za cukierki, którymi poczęstowana została każda klasa i możliwość uczestnictwa w tych zawodach lekkoatletycznych.

2017-06-04
Stulecie naszej szkoły - Zjazd Absolwentów

Uwieńczeniem dnia, w którym świętowaliśmy 100-lecie naszej „Czterdziestki” był Zjazd Absolwentów, który odbył się w godzinach popołudniowych. O godzinie 16.00 została sprawdzona lista obecności, a absolwenci wpisali się na przygotowane wcześniej tablice z kolejnymi rocznikami.  Następnie w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z byłymi i obecnymi nauczycielami i dyrektorami naszej szkoły. Nasi goście mieli okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej, odszukać siebie i swoich wpisów w szkolnych kronikach, obejrzeć wystawę „Nasza Stulatka” oraz porozmawiać z kolegami i koleżankami z dawnych lat w szkolnej kawiarence. W każdej sali lekcyjnej odbywała się prezentacja zdjęć z okresu działalności szkoły. Absolwenci mieli również możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panem Jerzym Sobczakiem“nauczycielem geografii i opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. Drugim wyjątkowym gościem był pan Jacek Kulm absolwent naszej szkoły, a zarazem kolega ze szkolnej ławki Romka Strzałkowskiego. Przygotował on wystawę swoich zdjęć Czerwiec’56 - Oskarżony. Zakończeniem spotkania był występ zespołu admin.admin, który umilił naszym gościom wspólnie spędzone popołudnie. Wszystkim absolwentom dziękujemy. Mamy nadzieję, że było to czas długo wyczekiwanych spotkań po latach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej pod linkiem: https://goo.gl/0WCFhq