Aktualności

2017-05-29
Wizyta w Klubie Sportowym Warta Poznań

Celem naszego wyjścia było spotkanie z zawodnikiem KS Warta Poznań, absolwentem naszej szkoły Tomaszem Kaczorem. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się o osiągnięciach wybitnego kanadyjkarza - Tomasza Kaczora (8 miejsce Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, srebrny medal Mistrzostw Europy 2015).

Podczas wspólnego treningu pod czujnym okiem mistrza mieliśmy możliwość poznać dokładną technikę wiosłowania. Natomiast na siłowni zostały zademonstrowane ćwiczenia z wykorzystaniem TRX oraz lin.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcie Tomasza Kaczora z autografem .

Życzymy dalszych sportowych sukcesów naszemu absolwentowi szkoły.

Panie Tomaszu trzymamy kciuki!!!

2017-05-22
Nasz absolwent z wizytą w Czterdziestce

09 maja 2017 roku gościliśmy absolwenta naszej szkoły Mateusza Witkowskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4, 5 i 6 wraz z wychowawcami oraz Pani Dyrektor. Celem tej wizyty było zachęcenie uczniów do wstąpienia w szeregi 18 Poznańskiej Harcerskiej Drużyny Męskiej. Podczas spotkania Mateusz omówił prawo harcerskie i przedstawił zalety przynależności do ZHP.

2017-05-17
Nowe książki w bibliotece

Drodzy uczniowie na półkę nowości bibliotecznych trafiło sześć książek. Za ten dar dziękujemy Julii -  uczennicy z klasy 5a. Zachęcamy do wypożyczeń.

2017-05-17
Wyniki konkursu plastycznego na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo

Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Poznaniu

ogłasza wyniki konkursu plastycznego na

    PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ I CZYTELNICTWO.

                    W związku z niewielką różnicą głosów komisja postanowiła wyróżnić dwie prace:

1. Zuzanna Tomaszewska, kl. IIb (63 głosy)

2. Maja Paszczak kl. IIc (61 głosów)

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Nasza szkolna biblioteka włączyła się w obchody poprzez organizację konkursu i przygotowanie gazetki ściennej –„ Najpiękniejsze biblioteki świata”.  

Przez cały tydzień uczniowie z każdej klasy przychodzili i wybierali jeden ze zgłoszonych do konkursu plakatów. Dla klas młodszych przyjście do biblioteki było też okazją do wysłuchania fragmentu książki i rozmowy na temat jej treści („Książki są fajne i kropka”). Po głosowaniu każdy uczeń mógł wypożyczyć coś dla siebie.

W liczenie głosów zaangażowały się: Aleksandra Masztalerz oraz Nicole Klimczak z kl. 6a. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział, natomiast nagrody główne zostaną wręczone  na apelu podsumowującym w czerwcu.    

Zwycięzcom gratulujemy! J

2017-05-17
Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców

W dniach 9 i 10 maja 2017 Młodzieżowy Ośrodek Sportowy na obiekcie przy ul. Gdańskiej zorganizował Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Czwórboju lekkoatletycznym. W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta, a w drugim chłopcy. Niestety warunki atmosferyczne nie sprzyjały zawodnikom, temperatura powietrza wynosiła zaledwie 50C, a podczas zawodów chłopców dodatkowo padał deszcz. W drużynie dziewcząt wystartowały: Daria Pietrzak, Martyna Anger, Oliwia Figat z klasy 5b, Nikola Tyblewska z klasy 5a oraz Wiktoria Simon i Natalia Handke z klasy 6b. Wśród chłopców znaleźli się: Mateusz Wiśniewski i Janek Hajduk z klasy 6b, Oskar Brzykcy, Szymon skorupski, Nikodem Drobniak i Kacper Kozik z klasy 5b. W zawodach łącznie wystartowały 53 zespoły.