Aktualności

2020-03-14
List Prezydenta Miasta Poznania

Szanowni Państwo

W załączeniu dla Państwa list Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka.

Zachęcamy do zapoznania się z apelem.

Dokumenty do pobrania:
Pismo_do_rodziców.pdf
2020-03-10
WAŻNE!

W związku z rekomendacją Organu Prowadzącego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się korona wirusa Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4  w Poznaniu podjął decyzję o zamknięciu  szkoły w terminie od 11 do 24 marca br. Kontakt ze Szkołą jest możliwy wyłącznie drogą mailową.

 

Dyrektor ZSP 4

Ewa Frąckowiak

2020-03-05
78. rocznica akcji Bollwerk

 

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość upamiętniająca bohaterów, którzy w ostatnich dniach lutego 1942 roku dokonali spalenia niemieckich magazynów w nadwarciańskim porcie rzecznym. Ta brawurowa akcja, nazwana akcją Bollwerk, zebrała krwawe żniwo. Większość uczestników tamtych wydarzeń za swą odwagę zapłaciła najwyższą cenę – życie. To pamięć bohaterów zimy `42 roku kultywujemy i przekazujemy kolejnym pokoleniom młodych poznaniaków.   

Także i w tym roku, 21 lutego – w gronie znakomitych gości – wspomnieliśmy żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców Chwaliszewa, którzy dzięki swej odwadze doprowadzili do ogromnych strat materialnych niemieckiego najeźdźcę. Mury „Czterdziestki” odwiedzili przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Zaszczycili nas także swą obecnością pan Grzegorz Ganowicz – przewodniczący Rady Miasta Poznania i zastępca Prezydenta Miasta – Pan Mariusz Wiśniewski. Pamięć bohaterów uczcili także licznie zgromadzeni przedstawiciele służb mundurowych, wojska, policji, straży pożarnej, służby więziennej, żandarmerii wojskowej. Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi gośćmi. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć majora Stefana Bronieckiego – pełniącego obowiązki prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wielkiego nieobecnego, przyjaciela szkoły.

Kolumna kilkunastu pocztów sztandarowych krocząca wzdłuż ulicy Estkowskiego i licznie zgromadzeni gości oddali hołd tym, o których pamięć czujemy się w obowiązku troszczyć - jako mieszkańcy Poznania i jako społeczność szkoły sąsiadującej z miejscem, w którym rozegrały się tragiczne wydarzenia z nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku.

 

2020-02-25
Drzwi Otwarte

 

Szkoła Podstawowa nr 40

w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4

przy ulicy Garbary 82 w Poznaniu

( wejście od ul. Szyperskiej)

Serdecznie zaprasza dzieci 6 i 7 letnie wraz z rodzicami

na DRZWI OTWARTE,

które odbędą się 5 marca 2020 r. o godzinie 1700 w sali nr 20

 

2020-01-27
Kończymy I półrocze, czyli czas podsumowań

Tradycyjnie wraz z końcem półrocza przyszedł czas na podsumowania. W miniony piątek, 24 stycznia, Samorząd Uczniowski zaprezentował tych uczniów, którzy swą ciężką pracą i zaangażowaniem zasłużyli na wyróżnienie. Wielu z Was uzyskało wysokie wyniki w nauce! Gratulujemy!

W rywalizacji o nagrodę Pani Dyrektor „Laury Czterdziestki” zacięta walka trwała do ostatniego tygodnia półrocza. Ostatecznie, pierwsze miejsce przypadło w udziale…dwóm klasom! Klasa 8a i 8b wspólnie odebrały statuetkę, uzyskując taką samą liczbę punktów.

Laureaci konkursów szkolnych odebrali dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do równie wytężonej pracy w drugim półroczu.

Życzymy udanego wypoczynku! Bezpiecznych ferii!