Aktualności

2019-11-05
Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej!

14 października – w Dniu Edukacji Narodowej – spieszyliśmy z życzeniami dla Pani Dyrektor, wychowawców, nauczycieli, pań i panów z obsługi. Dzień upłynął nam na wspólnym świętowaniu i czasie spędzonym z wychowawcami. Podczas tego spotkania wszyscy uczniowie realizowali zadania, które przygotował na Dzień Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski. Zatem przygotowaliśmy piękne laurki dla pracowników naszej Szkoły. Wspólnie przygotowaliśmy też plakaty, na których wpisaliśmy wszystko to, co kojarzy się nam z naszą Szkołą. Miłym słowom, serdecznościom – nie było końca!

2019-10-09
Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dnia 01.10.2019 r. w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na Polanie Harcerza nad Maltą. W zawodach wystartowały trzy drużyny z naszej szkoły: chłopców z rocznika 2007 i młodszych oraz dziewcząt i chłopców z roczników 2005 – 2006. W zawodach łącznie wystartowało ponad 1000 uczniów poznańskich szkół.

2019-10-07
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą w tym roku zaangażowało się 5 862 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

Zwieńczeniem dnia było wyjście uczniów na Stare Miasto w Poznaniu oraz Urzędu Miasta Poznania, w celu przeegzaminowania ze znajomości tabliczki mnożenia Prezydenta, urzędników, mieszkańców oraz turystów naszego pięknego miasta. Cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.

Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem osób dorosłych. Jako Koordynator tego cudownego dnia, pragnę bardzo podziękować pracownikom Urzędu Miasta Poznania za włączenie się do realizacji tego przedsięwzięcia, lecz pragnę zauważyć, że nie byłoby tego cudownego dnia bez ogromnej pomocy uczniów, bardzo dziękuję uczniom klasy V B  za wspólną dobrze wykonaną pracę, a nauczycielom naszej szkoły za piękne włączenie się w akcję.

2019-10-02
Szare Szeregi – pamiętamy!

27 września 1939 roku, w kilka dni po wybuchu II Wojny Światowej, w obliczu kapitulacji Warszawy, powstała organizacja, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu. Wtedy też swoją działalność zainicjowały Szare Szeregi. Była to najliczniejsza organizacja odwołująca się do tradycji harcerskich. Harcerze i harcerki z Szarych Szeregów w różnoraki sposób stawiali opór okupantowi. Z przedwojennych organizacji harcerskich pochodzili najdzielniejsi żołnierze Armii Krajowej.  Ich heroizm i niezwykłą odwagę sportretował Aleksander Kamiński w „Kamieniach na szaniec”, przedstawiając bohaterskie czyny „Alka”, „Rudego” i „Zośki”.

27 września to Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Pamiętamy o bohaterach tamtych dni!

2019-09-10
Rok szkolny 2019/2020 – zaczynamy!

2 września uroczyście powitaliśmy rok szkolny 2019/2020. Stęsknieni za szkołą wróciliśmy po wakacjach pełni sił do pracy. Pani Dyrektor życzyła nam powodzenia, a Samorząd Uczniowski namawiał do pozostawienia za sobą wakacyjnej aury i skupienia się na pracy. W tym roku początek września to wyjątkowy czas dla Polski. Obchodzimy 80.rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wśród wakacyjnej beztroski i śmiechu nie zabrakło wspomnienia bohaterów sprzed lat; tych, których poświęcenie nierzadko miało najwyższą cenę.