Aktualności

2018-10-20
Drużyna SP 40 już rozwiązała Escape Room

Tomasz Dyrc, Wojciech Masztalerz i Mateusz Frąckowiak to uczniowie klasy 6B, którzy zwyciężyli w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, by wziąć udział jako przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 40 w Międzyszkolnym Konkursie Drużynowym Escape Room "Śladami Powstania Wielkopolskiego".
Pokój już rozwiązany, ale czasu wykonania nie zdradzimy, póki do konkursu nie przystąpią wszystkie drużyny.

Relacje na bieżąco z przebiegu konkursu na
https://100-lecie-powstania-wielkopolskiego.blogspot.com/

2018-10-20
Międzyszkolny Konkurs Drużynowy Escape Room

 

Aby upamiętnić bohaterów Powstania Wielkopolskiego w 100. rocznicę jego wybuchu, zorganizowaliśmy konkurs dla szkół miasta Poznania. Zgłosiło się 10 drużyn ze szkół podstawowych nr 5, 6, 9, 20, 27, 61, 84, 85, 87 i oczywiście Czterdziestki.

Za drzwiami jednej z naszych sal znajduje się tajemniczy Pokój Zagadek. Dlaczego taka forma konkursu? Historia nie musi być nudna, jeśli tylko wprowadzimy odrobinę emocji. Zadaniem drużyn jest rozwiązanie zagadek w jak najkrótszym czasie, poprzez szukanie kodów do kłódek, odczytywanie qr-kodów, wiązanie faktów i oczywiście szperanie we wszystkich zakamarkach pokoju, szafach, pudełkach i książkach w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

Poza konkursem - Escape Room jest dostępny również dla uczniów naszej szkoły. Wszyscy chętni z klas 4-8 mogą spróbować swoich sił w pokoju. Która klasa będzie najszybsza? To się okaże, konkurs trwa!

 

2018-10-14
Klasy ósme już wiedzą, gdzie raki zimują…

Czy naprawdę raki występują tylko w najczystszych wodach? Jak smakują? Kim jest astakolog? Klasy ósme znają już odpowiedzi na te i inne pytania związane z – jak się okazuje – niezwykle interesującymi stworzeniami, rakami. W tajemniczy świat tych niezwykłych zwierząt wprowadził nas w miniony piątek pan dr inż.Wojciech Andrzejewski z Uniwersytetu Przyrodniczego. Dowiedzieliśmy się, jakie 4 rodzaje raków występują na terenie Polski i dlaczego niektórych z nich nie warto z powrotem wrzucać do wody. Obejrzeliśmy raki zatopione w formalinie, przyjrzeliśmy się schematom ich budowy, ale także – co niewątpliwie wzbudziło najwięcej emocji – mieliśmy okazję wziąć do ręki żywe raki. Niezwykłe doświadczenie!

2018-10-14
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przypadającego 14 października, składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej Szkoły: zdrowia, pomyślności, wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.

Samorząd Uczniowski SP40

2018-10-14
Laboratorium wyobraźni

Uczniowie klas 5c i 6a zgłębiali tajniki wiedzy technicznej, fizycznej i biologicznej w Laboratorium wyobraźni. Tego dnia czekało na nich wiele atrakcji