Aktualności

2017-05-14
Wyniki konkursu matematycznego KANGUR 2017

Uczniowie wyróżnieni w konkursie: 

Klasa 2 Żółtowska Ida - uczennica p. D. Cechowskiej

Klasa 2 Walkowiak Dawid - uczeń p. M. Stańskiej

Klasa 3 Kujawińska Natalia - uczennica p. E. Szajek

Klasa 4 Jakubova Alisa - uczennica p. A. Wojtasiak

Klasa 4 Stachowiak Maciej - uczeń p. A Wojtasiak

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników. 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

2017-05-14
„Wiem jak ratować życie” – konkurs PCK

W czwartek 11 maja 2017 roku 4 uczniów klasy 5a: Oliwia, Franciszek, Oliwier i Dawid uczestniczyli w konkursie z zakresu pierwszej pomocy „Wiem jak ratować życie”. Wykazali się dużymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Zajęli IV miejsce w rywalizacji poznańskich szkół podstawowych. 

2017-05-11
Klasy czwarte we Wrocławiu

10 maja uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców uczestniczyli w atrakcyjnej wycieczce. Najpierw udaliśmy się do ZOO. Tu zachwyciło nas Afrykarium, miejsce ogromnej różnorodności świata zwierząt. Następnie spacerowaliśmy po Ogrodzie Japońskim Parku Szczytnickiego. Atrakcją ogrodu są dwie kaskady wodne, drewniane mosty, bramy i oryginalne japońskie latarnie, które nadają mu orientalny charakter. Uwagę przeciągają unikatowe formy bonsai.

W trakcie spaceru po Starówce poszukiwaliśmy charakterystycznych krasnali, których we Wrocławiu jest bardzo dużo i każdy jest inny. Warta obejrzenia jest wrocławska fontanna multimedialna, Hala Stulecia i liczne mosty.

2017-05-11
6a w roli dziennikarzy telewizyjnych!

Świetna dykcja, posługiwanie się nienaganną polszczyzną, szeroka wiedza o świecie to nie jedyne warunki, jakie musi spełniać dziennikarz telewizyjny. Jak trudna jest to praca przekonaliśmy się sami! W mijającym tygodniu klasa 6a miała wyjątkową okazję zajrzeć za kulisy tworzenia programów informacyjnych w poznańskim oddziale Telewizji Polskiej. Okazało się, że nad emisją „Teleskopu” pracuje cały sztab ludzi –  od dźwiękowców, przez oświetleniowców, wydawców, reporterów po prezenterów. Praca trudna, wymagająca, stresująca, ale i przynosząca dużą satysfakcję! Wiemy już, co to jest prompter, czym się zajmuje się wydawca i dlaczego zawsze warto dbać o poprawność językową! 

2017-05-05
Święto Konstytucji 3 Maja 2017

W środę 3 maja uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego oraz Panią Martą Kałkowską uczestniczyli w Paradzie upamiętniającej 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Po Mszy w Farze oraz uroczystym przemarszu ulicami Starego Miasta uczestniczyliśmy w uroczystości na Placu Wolności.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali społeczność Czterdziestki podczas uroczystości upamiętniającej jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Przed dniami świątecznymi 1, 2 i 3 Maja przygotowane zostały na tablicach SU i w salach lekcyjnych gazetki upamiętniające te historyczne wydarzenia.