Aktualności

2018-11-25
Pierwszy Krok Sportowy

22 listopada klasy pierwsze i drugie spotkały się w dużej sali gimnastycznej na zawodach pod hasłem „Pierwszy Krok Sportowy”. Pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego dzieci drużynowo rywalizowały w konkurencjach sportowych z użyciem m.in. woreczków, kół hula-hop, płotków lekkoatletycznych.

Emocji nie brakowało! A zwycięzcami byli wszyscy, bo nie chodzi przecież o podium, a o dobrą zabawę i aktywny w niej udział, na miarę możliwości każdego dziecka.

2018-11-15
Zjazd Samorządów Uczniowskich „100 zadań na 100 lat Niepodległej!”

Atmosfera wielkiego narodowego świętowania jeszcze unosi  się w powietrzu. Za nami wielkie gale, uroczystości, przedstawienia. 15 listopada świętowanie postanowiliśmy kontynuować, ale już tylko na wesoło. Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy Samorządy Uczniowskie z 4 zaprzyjaźnionych z nami szkół: SP 6, SP 20, SP 55, SP 85. Nietrudno zgadnąć – skoro hasło przewodnie naszego spotkania brzmiało „100 zadań na 100 lat Niepodległej!’ – zadaniem 5 zespołów było rozwiązanie setki zadań. Od najłatwiejszych, których realizacja zajmowała parędziesiąt sekund, po trudniejsze, przy rozwiązywaniu których trzeba było się wesprzeć słownikami, atlasami, mapami. Można było wykazać się wiedzą z zakresu historii i geografii Polski, ojczystego języka, ale i znajomością życiorysów wybitnych Polaków. Krzyżówki, diagramy, mapy, łamańce językowe – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników zabawy. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudziła jednak kategoria zadań pod tajemniczym tytułem „Niespodzianka”. I tak – jak zważyć 10 kg książek, mając do dyspozycji 1 kg cukru? Jak zmierzyć 1 metr, nie mając linijki ani miary? Pytania trudne, ale na szczęście na wszystkie znaleźliśmy odpowiedź! 100 rozwiązanych zadań gwarantowało odbiór 100 puzzli, które utworzyły niepowtarzalną układankę. Pamiątkę dzisiejszego spotkania, ale i pamiątkę tego niezwykłego czasu – czasu świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

2018-11-15
Konkurs Recytatorski „Nasza Ojczyzna”.

14 listopada, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. H. Cegielskiego,  odbył się międzyszkolny etap  Konkursu Recytatorskiego „Nasza Ojczyzna”. Uczestniczyło w nim 20 uczniów. Naszą szkołę  reprezentowało pięcioro dzieci: Blanka Palot i Zuzanna Wiśniewska  z kl. Ia, Kamil Pluciński i Dominika Triebs z kl. Ib oraz Martyna Wyszyńska z kl. II a. Laureatami zostały Martyna Wyszyńska, która w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce oraz Dominika Triebs, która zajęła miejsce drugie! Gratulujemy sukcesu!

2018-11-15
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada uczciliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Razem ze wszystkimi szkołami, w Polsce i za granicą, odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski o godzinie 11.11. Oddaliśmy w ten sposób hołd wszystkim bohaterom, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości i dzięki którym my dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju. W drugiej części uroczystości, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście – Przedstawiciele Straży Miejskiej i Rady Rodziców uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez wybranych uczniów klas V-VIII. Szczególne podziękowania dla naszych aktorów, którzy przygotowali dla nas piękną lekcję historii o trudnej drodze Polski do wolności.

2018-11-15
Podsumowanie konkursów z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

 

W ramach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie brali udział w egzaminie i walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia na poziomie poszczególnych klas.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Klasy 7

Oliwia Kaźmierczak kl.7a

Jakub Jażemski kl.7b

Martyna Anger kl.7b

Klasy 8

Marietta Paluszak kl.8a

Kacper Klak kl.8a

Wiktoria Urbaniak kl.8a

Mateusz Falkowski kl.8a

Oskar Wójcik kl.8a

Jakub Niegolewski kl.8b

Adrian Stempin kl.8b

Cezary Śniegowski kl.8b

Wiktor Kozłowski kl.8b

Piotr Bielawowski kl.8b

 

Ponadto uczniowie brali udział w konkursach.

Komisja konkursowa oceniła i wyłoniła najlepsze prace. Wśród szczęśliwców znaleźli się:

 

Konkurs na plakat o najstarszej tabliczce mnożenia

1 MIEJSCE Michał Domagalski klasa 8b

Konkurs na grę/pomoc dydaktyczną do nauki tabliczki mnożenia

1 MIESCE Weronika Kujawa klasa 4b

WYRÓŻNIENIE Michał Domagalski klasa 8b

Konkurs na plakat promujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 MIEJSCE Jagoda Maćkowiak klasa 4b

WYRÓŻNIENIE Michał Domagalski klasa 8b

Konkurs na plakat z rymowanką z działaniem z tabliczki mnożenia

1 MIEJSCE Nikola Tyblewska klasa 7a

WYRÓŻNIENIE Oliwia Włoszyńska klasa 6a

 

Gratulujemy wszystkim wymienionym uczniom!