Aktualności

2017-10-17
Mistrz tabliczki mnożenia

WYNIKI KONKURSU

„Mistrz tabliczki mnożenia w każdej z  klas IV - VII”

Dnia 29 września 2017 roku uczniowie wszystkich klas IV – VII  przystąpili do konkursu w ramach

VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Chwile te okazały się bardzo emocjonujące z uwago na to, że każdy z uczniów miał ambicję okazać się najlepszym. Aby tak się stało, należało pokonać w ciągu 5 minut średnio około trzydziestu działań.

Na miano Mistrza Tabliczki Mnożenia w pełni zasłużyły:

·        Weronika Siwek z klasy 4 b

·        Natalia Kujawińska z klasy 4c.

 

GRATULUJEMY!

2017-10-08
Dzień chłopaka

We wtorek 3 października świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień Chłopca”. Z tej okazji został zorganizowany uroczysty apel w auli szkoły, w którym uczestniczyły klasy IV – VII wraz z wychowawcami. Dziewczynki z każdej klasy podjęły się niełatwego zadania – wybrania najlepszego, idealnego chłopaka oraz samodzielnie przygotowały dla wybrańców prezenty – laurki, które zostały uroczyście wręczone na scenie.

2017-10-06
7th World Multipication Table Day

W naszej szkole przygotowania do VII Światowego Dnia tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają rozpoczęły się już w połowie września. Organizatorami akcji byli p. L. Jeżewska, p. M. Kasprowicz i p. Łukasz Szwarc. Podczas przerw oraz lekcji uczniowie i nauczyciele bawili się w "Kody, hasła i odzewy" mnożąc i dzieląc liczby. Następnym zadaniem było wybranie do czterech Komisji Egzaminacyjnych spośród uczniów klas VI i VII asystentów i egzaminatorów tabliczki mnożenia. Tydzień przed 29 września 2017 uczniowie klas IV-VII brali udział w codziennych eliminacjach, których celem było wybranie najlepszych.

Temu dniu towarzyszył również w naszej szkole konkurs na mistrza tabliczki mnożenia w klasach IV – VII – wyniki wkrótce.

Na terenie szkoły działały trzy komisje, czwarta komisja zwana patrolem egzaminacyjnym działała poza terenem szkoły. Egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia u uczniów klas III - VII, nauczycieli, pracowników szkoły przedszkola, rodziców, gości, pracowników różnych instytucji i przechodniów.

Każdy z przystępujących do gry losował kartkę z pięcioma zadaniami. Na ich rozwiązanie miał minutę. Jeżeli wszystkie odpowiedzi były poprawne, to zdający otrzymał imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Razem w akcji udział wzięły 342 osoby z czego 182 uzyskało Certyfikat MT Expert. Zabawa okazała się wielką przygodą szczególnie dla tych, którzy w niecałą minutę rozwiązali wszystkie zadania. Już dziś wiemy, że w przyszłym roku podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia matematyka będzie królowała wśród nas jako niezaprzeczalna KRÓLOWA NAUK.

2017-10-06
Warsztaty kulinarne „Od ziarenka do bochenka”

Słowami piosenki „A gdy się ziarno przemiele, do pracy piekarz zagrzewa”, uczniowie klas trzecich rozpoczęli swoją kulinarną przygodę. Najpierw poznaliśmy w praktyce etapy wypieku chleba i bułek. Samodzielnie przygotowaliśmy ciasto, z którego upiekliśmy pyszne pieczywo. Bułki z pastą jajeczną i domową  nutellą były znakomite, a w całej szkole unosił się zapach drożdży!

2017-10-06
Mali studenci Mieszka

Od września w naszej szkole realizujemy projekt "Mali studenci Mieszka" w ramach IV edycji Programu „mPotęga” finansowanego przez Fundację mBanku. Chętni uczniowie z klas VI-VII wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki „StuDMat”. Uczniowie zapoznali się wstępnie z tematyką programowania i jak ważna w tym wszystkim jest znajomość matematyki. Dodatkowo uczniowie uczęszczający do świetlicy będą korzystać z regularnych zajęć „Klubu gier matematycznych" – przy pomocy gier edukacyjnych będą ćwiczyć zagadnienia matematyczne, szczególnie tabliczkę mnożenia, a także spostrzegawczość i logiczne myślenie.