Aktualności

2020-11-05
Święto Niepodległości

Listopad kojarzy nam się z czasem zadumy, jednak listopad to nie tylko święto Wszystkich Świętych, to przede wszystkim miesiąc pamięci i świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomimo obecnej sytuacji z jaką musimy się mierzyć, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 40 w Poznaniu nie zapominają o 11 – tym listopada. W tym roku także zamierzamy uczcić pamięć tych, dzięki którym dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce. Dlatego podczas lekcji wychowawczej każda z klas odśpiewa (odsłucha) hymn, przypomni sobie historię powstania Mazurka Dąbrowskiego i sprawdzi swoją wiedzę o Polsce. A sama szkoła również została ozdobiona, by obchodzić tak ważne święto!

2020-11-05
Międzynarodowy Dzień Bajek.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!
W związku z tym, że niestety nie możemy go świętować razem w szkole, Samorząd Uczniowski przeczytał dla swoich koleżanek i kolegów wybrane bajki.

Zajrzyj tutaj!

2020-10-21
Warsztaty hybrydowe dla uczniów szkół podstawowych.

W dniu dzisiejszym klasa 7b brała udział, (w piątek 7a i 7c) w Akademii Fact-Checkingu. Jest to projekt edukacyjny Stowarzyszenia Demagog skierowany do uczniów i studentów.W trakcie 2-godzinnych zajęć prowadzonych w formie zdalnej uczniowie brali udział w grze Fakescape , w której wcielili się w dziennikarzy relacjonujących kampanię prezydencką na kilka tygodni przed wyborami w 2028 roku. Ich zadaniem było odkrycie, który z kandydatów szerzy dezinformację, i powstrzymanie planu odwołania letnich wakacji.
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w fact-checkingu, ekspert portalu demagog.org.pl prowadzł również warsztaty, w trakcie których wyjaśniał, w jaki sposób wyszukiwać i weryfikować informacje, oceniać wiarygodność źródeł, korzystać z użytecznych narzędzi online oraz jak walczyć z fake newsami.

2020-10-19
Zbiórka książek

11 października zakończyła się Wielka Zbiórka Książek dla fundacji " Zaczytani".
Zebraliśmy ich aż 547! Wszystkie książki zostały dostarczone do magazynu fundacji.
Zostaną one wykorzystane do utworzenia bibliotek w szpitalach dziecięcych.

Dokumenty do pobrania:
Podziekowanie-dla-klasy-2-.pdf
2020-10-16
"Totus Tuus" - XX Dzień Papieski

16 października 1978 r. kard. Karol Wojtyła został wybrany przez kardynałów na konklawe na papieża. Przyjął imię Jan Paweł II, jako kontynuator dzieła jego poprzedników. Był to pierwszy papież od ponad 400 lat, który nie pochodził z Włoch. Jego hasło brzmi "Totus Tuus" - Wydawać by się mogło, że już je znamy, widzieliśmy je wielokrotnie wraz z papieskim herbem św. Jana Pawła II. Warto jednak sięgać do głębi tych słów w życiu Papieża Polaka i duchowości chrześcijańskiej. Pośród rozlicznyk pielgrzymek apostolskich  Papież dwukrotnie odwiedził Poznań: 20 czerwca 1983r. oraz 3 czerwca 1997r. cd.