Aktualności

2019-03-22
Konkurs plastyczny z okazji Dnia Kangura

Z okazji Dnia Kangura 2019 uczniowie klas IV-VIII przygotowali prace plastyczne, które od kilku dni można oglądać na wystawie znajdującej się w holu szkoły na 2 piętrze oraz przy portierni. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi wystawionymi pracami. W dniu 26 marca br. (we wtorek) odbędzie się głosowanie w trakcie, którego uczniowie i nauczyciele wybiorą najlepsze prace.

2019-03-19
Szkolny etap XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięty!

Trudna sztuka recytacji wymaga nie tylko bezbłędnego opanowania tekstu, ale przede wszystkim doskonałej dykcji, świadomej interpretacji, całego bagażu emocji. Z tym niełatwym zadaniem zmierzyło się 15 uczniów z klas 4-8 w szkolnym etapie XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiersze Emilii Waśniowskiej”. Poetka, pisarka, nauczycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 pozostawiła po sobie wiersze niełatwe, wymagające, skłaniające do refleksji. Na etapie szkolnym najpiękniej z tym niezwykłym wyzwaniem poradziły sobie:

- Marta Franek z klasy 4b

- Zuzanna Wyszyńska z klasy 6a

- Magdalena Grządzielewska z klasy 7b.

To one będą reprezentować naszą szkołę na międzyszkolnym etapie konkursu w kwietniu. Już dziś mocno trzymamy kciuki!

2019-03-18
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019

W czwartek 21 marca 2019 odbędzie się Międzynarodowy

Konkurs Matematyczny KANGUR 2019.

Zgłoszonych uczniów zapraszamy o godzinie 8:45

pod pokój wicedyrektorów.

Konkurs będzie trwał na trzeciej lekcji i dużej przerwie

w salach 25 i 26.

Czas trwania konkursu 75 min.

Należy zabrać ze sobą czarny długopis i przyrządy geometryczne.

 

Życzymy  powodzenia!

Lilianna Jeżewska

Justyna  Nowak

2019-03-13
Zasady rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

Drodzy Rodzice, drodzy uczniowie klas ósmych

Poniżej, w załączniku przedstawiamy ZASADY REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2019/2020 zaprezentowany przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.

2019-02-25
77. rocznica akcji Bollwerk

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość upamiętniająca bohaterów, którzy w ostatnich dniach lutego 1942 roku dokonali spalenia niemieckich magazynów w nadwarciańskim porcie rzecznym. Ta brawurowa akcja, nazwana akcją Bollwerk, zebrała krwawe żniwo. Większość uczestników tamtych wydarzeń za swą odwagę zapłaciła najwyższą cenę – życie. To pamięć bohaterów zimy `42 roku kultywujemy i przekazujemy kolejnym pokoleniom młodych poznaniaków.

Także i w tym roku, 21 lutego – w gronie znakomitych gości – wspomnieliśmy żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców Chwaliszewa, którzy dzięki swej odwadze doprowadzili do ogromnych strat materialnych niemieckiego najeźdźcę. Mury „Czterdziestki” odwiedzili przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Zaszczycili nas także swą obecnością pan Grzegorz Ganowicz – przewodniczący Rady Miasta Poznania i zastępca Prezydenta Miasta – Pan Mariusz Wiśniewski. Pamięć bohaterów uczcili także licznie zgromadzeni przedstawiciele służb mundurowych, wojska, policji, straży pożarnej, służby więziennej, żandarmerii wojskowej. Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi gośćmi. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy odeszli w minionym roku, a swą obecnością zaszczycali nas podczas tych uroczystości rokrocznie – ppłk Ludwik Misiek i kpt Wojciech Bociański – dwaj wielcy nieobecni, bohaterowie sprzed lat, przyjaciele szkoły.

Kolumna kilkunastu pocztów sztandarowych krocząca wzdłuż ulicy Estkowskiego i licznie zgromadzeni gości oddali hołd tym, o których pamięć czujemy się w obowiązku troszczyć - jako mieszkańcy Poznania i jako społeczność szkoły sąsiadującej z miejscem, w którym rozegrały się tragiczne wydarzenia z nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku.