Aktualności

2018-12-23
Święta tuż, tuż…

Dzieciom z klas I-II nie brakowało w tym roku przedświątecznych atrakcji. Zaczęło się 5 grudnia, uczestnictwem w spektaklu pt.”Bombka z Gwiazdką” w Teatrze Animacji w Centrum Kultury Zamek.

6 grudnia – wiadomo, mikołajki. Po szkole krążył Mikołaj z Samorządu Uczniowskiego.

13 grudnia byliśmy na wycieczce w Chatce Św. Mikołaja i Krainie Elfów w Swarzędzu. Wreszcie  Jasełka i Wigilie klasowe …I nawet śniegiem sypnęło! Od razu zrobiło się świątecznie…

2018-12-11
Dzień Europejczyka

27. listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejczyka. Tego dnia sale zyskały niezwykły wystrój. Przenieśliśmy się  m.in. do Narni  czy wioski Smerfów. Uczniowie z zaangażowaniem podeszli do wyznaczonych zadań. Po wyczerpujących przygotowaniach przyszedł czas na głosowanie.  Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli uczniowie z klas:

5b – Opowieści z Narni

8b  - Hobbit

1B – Krecik

2018-12-11
CyfrowaSzkołaWielkopolk@2020

W tym roku Nasza Szkoła przystąpiła do projektu „CyfrowaSzkołaWielkopolk@2020”. Uczniowie zmagają się w trakcie zajęć z wyzwaniami. Jednym z nich było stworzenie własnej gazetki. Poniżej przedstawiamy ich pracę.

https://drive.google.com/file/d/1mljMDjf-Sz8RGyA-lNxUSTNtnU1bZVb_/view?usp=drive_web

2018-12-08
Mikołajki w naszej szkole

Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Tym razem w towarzystwie trojga pomocników. Słodkościami obdarował wszystkie dzieci, nawet te, które nie zawsze były grzeczne...

2018-12-07
Andrzejki już za nami…

 

W piątek 30 listopada Fundacja Twórczości Kultury i Sztuki ARS zorganizowała dla dzieci   z klas I-II zabawy andrzejkowe. Maluchy szalały w zabawach  tanecznych  i ruchowych. Było też przekłuwanie serc z imionami przyszłych żon i mężów. Dzieci ustawiały buty, licząc w przyszłości na szybki ożenek lub zamążpójście. A w przerwie - słodkie pączki na regenerację sił!