Aktualności

2019-11-27
Wszechstronne Wsparcie Wolontariatu

We wtorek 19 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty z projektu „WWW- Wszechstronne Wsparcie Wolontariatu”, które zorganizowane zostały przez Centrum Inicjatyw Międzynarodowych Horyzonty, a przeprowadzone zostały przez międzynarodowy zespół: Martę Szymaniuk- animatorkę oraz nauczycielkę z Polski oraz młodych wolontariuszy Annę Zagaroyko z Ukrainy i Calina Boldeę z Rumunii.

Zajęcia miały na celu przybliżyć dzieciom formy wolontariatu oraz zachęcić uczniów do aktywnego działania w wolontariacie szkolnym. Warsztaty miały formę prac w podgrupach, dyskusji oraz interakcji z ekspertką i wolontariuszami.

2019-11-25
Roztańczone dziewczyny z 6b na Festiwalu Międzyszkolnym

23 listopada 2019 roku Rada Osiedla Stare Miasto zorganizowała Festiwal Międzyszkolny, na który zaproszenie otrzymała i nasza szkoła. W auli Szkoły Muzycznej przy ulicy Solnej zgromadzili się uczniowie tutejszej szkoły oraz 3 sąsiadujących z nami podstawówek – SP 13, SP 75 i SP 82.W sobotnie przedpołudnie mieliśmy zatem okazję nie tylko podziwiać występy koleżanek i kolegów z pobliskich szkół, ale i zaprezentować pracę naszych uczniów, a właściwie uczennic. Dziewczyny z klasy 6b przygotowały pokaz taneczny, którym udowodniły nie tylko świetne wyczucie rytmu, umiejętności choreograficzne, ale i … doskonałą kondycję. Trwający blisko kwadrans pokaz taneczny wywołał prawdziwą burzę oklasków wśród publiczności. Mieliśmy też wyjątkową okazję posłuchać muzyki klasycznej i jazzowej na żywo! Wystąpili trębacze, saksofoniści, gitarzyści uczący się w Szkole Muzycznej. Doskonale spędzone sobotnie przedpołudnie w doskonałym towarzystwie!

2019-11-20
Dzień Bezpieczeństwa

19 listopada klasy I – III uczestniczyły w akcji pod hasłem „Dzień Bezpieczeństwa”, w ramach programu  Hello ICE. Mecenasem programu była firma Budimex S.A. Celem głównym tego wydarzenia była edukacja dzieci w ruchu drogowym, poprzez zabawę i w przyjaznej formie.  W ramach programu odbyło się m.in. spotkanie dzieci z tygryskiem Budim, zwiedzanie wozu strażackiego. Dzieci przyniosły też swoje ulubione maskotki, którym  „udzielały” pierwszej pomocy. Każda klasa otrzymała certyfikat uczestnictwa w Dniu Bezpieczeństwa, a każde dziecko – odblaskowe gadżety. Emocji nie brakowało!

2019-11-20
Wieczór gier planszowych

Jenga, Doble, Chrum-Chrum czy Tajniacy – to słowa doskonale znane wszystkim fanom gier planszowych. Prawie 40 uczniów zjawiło się we wtorek, 19 listopada, na wyjątkowym spotkaniu – „Wieczorze gier planszowych”. Aula naszej szkoły wypełniła się zatem pionkami, kostkami do gry, kartami, planszami. Zręczność, logiczne myślenie, wiedza ogólna, refleks – to tylko niektóre z umiejętności, w których mieliśmy okazję się sprawdzić. Członkowie Samorządu Uczniowskiego czuwali, by stanowiska z grami wypełnione były chętnymi do podjęcia się szalonych wyzwań. Rada Rodziców zadbała, by czas umiliła nam słodka i zdrowa przekąska. 

2019-11-13
Szkolny Konkurs Fotograficzny „Wszystkie Kolory Jesien” – rozstrzygnięty!

Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski konkurs fotograficzny cieszył się wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem! Spłynęło wiele przepięknych zdjęć autorstwa uczniów z klas 5-8. Przed nie lada wyzwaniem stanęli zatem jurorzy konkursu. I tak – po długiej i burzliwej naradzie jury postanowiło przyznać:

I miejsce ex aequo – Kamil Nowik z 6c i Natalia Wleklik z 5b

II miejsce – Wiktoria Sierota z 6b

III miejsce – Martyna Anger z 8b

Wyróżnienia w konkursie otrzymały:

Nikola Tyblewska z 8a, Hanna Śmigielska z 6c i Lena Śmigielska z 6c.

Gratulujemy!