Aktualności

2017-12-20
Kampania SZACUN DLA ZAWODOWCÓW

Kampania "Szacun dla zawodowców" to akcja, która ma na celu rozpropagowanie w poznańskim regionie szkolnictwa zawodowego. Przeprowadzono ją dwukrotnie, po raz pierwszy w 2015 roku i w trakcie obydwu kampanii przeprowadzono szereg akcji zachęcających uczniów do aktywnego włączenia się w nasze działania. Prowadzono szeroko zakrojoną reklamę dostępnych w Poznaniu 22 szkół zawodowych, a zwieńczeniem tych działań była Arena Zawodów, która miała miejsce pierwszego kwietnia 2016 roku w poznańskiej Arenie, podczas to, której fachowcy zaprezentowali młodzieży 62 profesje możliwe do zdobycia w poznańskich placówkach. Pokazywano także na stronie Poznańskiego Serwisu Oświatowego portrety ludzi, którzy ukończyli szkoły zawodowe i osiągnęli przy tym poważne sukcesy na skalę województwa czy kraju.

Przydatne linki:

Strona internetowa kampanii - http://zawodowcy.poznan.pl/

Strona na Facebooku - https://www.facebook.com/szacundlazawodowcow/

Kanał w serwisie Sou Tube - https://www.youtube.com/channel/UC4QwImEalXX0KpYzJjK2BEw

2017-11-29
„Spotkanie z baśnią” i …przedszkolakami!

28 listopada – w deszczowe, chłodne popołudnie – w naszej szkole królowały …trzy świnki. A wszystko to za sprawą krótkiego spotkania czytelniczego, które przygotowali uczniowie klasy 7a. Na lekturę baśni „Trzy świnki” zaproszeni zostali wyjątkowi goście – przedszkolaki z okolicznych przedszkoli. Maluszki miały okazję posłuchać tekstu czytanego przez Olę, Mariettę, Julię, Oskara i Bartka. Po lekturze wspólnie z przedszkolakami przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Powstały kolorowe domki świnek, a nawet ich …rzeźby. Dzieciaki zadowolone – i te małe, i te duże!

2017-11-29
Bogusia Spik w rejonowym etapie „Złotej Żabki” z języka polskiego!

W ostatnich dniach listopada w szranki konkursowe stają najlepsi z języka polskiego i matematyki. Jak zwykle – „Złota Żabka” – okazała się niezwykle trudną rywalką. Wymagana ogromna wiedza, umiejętność logicznego myślenia, spryt, inteligencja.

            Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego konkursu z języka polskiego zakwalifikowała się uczennica klasy 6 b – Bogusia Spik.

Gratulujemy!

2017-11-29
Świat jest matematyką

4 grudnia mija termin składania prac w ramach międzyszkolnego konkursu dla klas 4-7 „Świat jest matematyką” – ukazanie matematyki w różnych aspektach dnia codziennego. Forma pracy: prezentacja multimedialna. Prezentacja powinna być wykonana za pomocą programu Microsoft Power Point. Pracę należy dostarczyć na płycie CD/DVD lub pendrive do pani Justyny Kulmy. Kryteria oceny prac:

- poprawność merytoryczna i językowa,

- uporządkowany układ i techniczna poprawność wykonania prezentacji,

- oryginalność pracy.

Konkurs współfinansowany przez mBank w ramach IV edycji programu „mPotęga”.

2017-11-29
W poszukiwaniu skarbu Mieszka…

Kolejny miesiąc projektu "Mali studenci Mieszka" (współfinansowanego przez mBank w ramach IV edycji programu „mPotęga”) już za nami. Głównym przedsięwzięciem była realizacja gry historyczno - matematycznej "W poszukiwaniu zaginionego skarbu Mieszka I", do której zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły – SP 6, SP 55, SP 20 i SP 85. Gra wzorowana na popularnym modelu „Escape-room” zakładała samodzielną inicjatywę uczestników w dotarciu do celu. Fabuła dotyczyła czasów średniowiecznych (panowania Mieszka I), natomiast zadania do wykonania przez uczniów miały formę zadań matematycznych. Uczniowie rozwiązując zagadki i zadania logiczne na terenie całej szkoły, odwiedzili również pokój cieśli, gdzie zadaniem było samodzielne złożenie średniowiecznej wiertarki. Na przemian historia z matematyka oraz nauka z zabawą - coś co na pewno zapadło naszym uczniom i zaproszonym gościom w pamięć. Matematyka i historia wcale nie muszą być nudne – takie było podsumowanie gry, na koniec której rozdano dyplomy i nagrody.