2018-11-15
Konkurs Recytatorski „Nasza Ojczyzna”.

14 listopada, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. H. Cegielskiego,  odbył się międzyszkolny etap  Konkursu Recytatorskiego „Nasza Ojczyzna”. Uczestniczyło w nim 20 uczniów. Naszą szkołę  reprezentowało pięcioro dzieci: Blanka Palot i Zuzanna Wiśniewska  z kl. Ia, Kamil Pluciński i Dominika Triebs z kl. Ib oraz Martyna Wyszyńska z kl. II a. Laureatami zostały Martyna Wyszyńska, która w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce oraz Dominika Triebs, która zajęła miejsce drugie! Gratulujemy sukcesu!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada uczciliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Razem ze wszystkimi szkołami, w Polsce i za granicą, odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski o godzinie 11.11. Oddaliśmy w ten sposób hołd wszystkim bohaterom, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości i dzięki którym my dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju. W drugiej części uroczystości, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście – Przedstawiciele Straży Miejskiej i Rady Rodziców uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez wybranych uczniów klas V-VIII. Szczególne podziękowania dla naszych aktorów, którzy przygotowali dla nas piękną lekcję historii o trudnej drodze Polski do wolności.

Podsumowanie konkursów z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

W ramach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie brali udział w egzaminie i walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia na poziomie poszczególnych klas.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Klasy 7

Oliwia Kaźmierczak kl.7a

Jakub Jażemski kl.7b

Martyna Anger kl.7b

Klasy 8

Marietta Paluszak kl.8a

Kacper Klak kl.8a

Wiktoria Urbaniak kl.8a

Mateusz Falkowski kl.8a

Oskar Wójcik kl.8a

Jakub Niegolewski kl.8b

Adrian Stempin kl.8b

Cezary Śniegowski kl.8b

Wiktor Kozłowski kl.8b

Piotr Bielawowski kl.8b

Ponadto uczniowie brali udział w konkursach.

Komisja konkursowa oceniła i wyłoniła najlepsze prace. Wśród szczęśliwców znaleźli się:

Konkurs na plakat o najstarszej tabliczce mnożenia

1 MIEJSCE Michał Domagalski klasa 8b

Konkurs na grę/pomoc dydaktyczną do nauki tabliczki mnożenia

1 MIESCE Weronika Kujawa klasa 4b

WYRÓŻNIENIE Michał Domagalski klasa 8b

Konkurs na plakat promujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 MIEJSCE Jagoda Maćkowiak klasa 4b

WYRÓŻNIENIE Michał Domagalski klasa 8b

Konkurs na plakat z rymowanką z działaniem z tabliczki mnożenia

1 MIEJSCE Nikola Tyblewska klasa 7a

WYRÓŻNIENIE Oliwia Włoszyńska klasa 6a

Gratulujemy wszystkim wymienionym uczniom!

Listopadowa zaduma…

Listopad to czas, kiedy pochylamy się nad grobami zmarłych. W tym roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, szczególną czcią otaczamy żołnierzy i wielkich patriotów. Z tej okazji dzieci z klas I i II zapaliły znicze na  Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan oraz przy Pomniku Armii „Poznań”.

2018-10-30
Konkurs recytatorski „Nasza ojczyzna”

29 października odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Zadaniem konkursu było zaprezentowanie wiersza tematycznie związanego z Polską, ze szczególnym uwzględnieniem jej wartości i piękna.

W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas I-II.

Dominika Triebs          kl.Ib    I m

Martyna Wyszyńska    kl.IIa   I m

Zuzanna Wiśniewska  kl.Ia     II m

Blanka Palot                kl.Ia     III m

Kamil Pluciński           kl.Ib    III m

Iga Śniegowska             kl.Ia     wyróżnienie

Blanka Palot                kl.Ia     wyróżnienie

Zofia Siwka                 kl.Ib    wyróżnienie

W etapie międzyszkolnym będzie nas reprezentować Martyna Wyszyńska z  kl. IIa oraz Dominika Triebs z kl. Ib.

Trzymamy za nich kciuki!