Aktualności

Strony:

«

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

»

2017-06-13
Bezpieczne wakacje 2017

Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne wakacje 2017”, w której udział bierze również nasza szkoła. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadamianie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.

W ramach akcji prowadzony będzie konkurs plastyczny „Moje Bezpieczne wakacje 2017” – (Nie)znane atrakcje mojego regionu, pod patronatem honorowym Ministra Eukacji Narodowej.

2017-06-13
Uroczyste zakończenie XXIV edycji międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur”

Dnia 6 czerwca 2017 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste wręczenie nagród 27 laureatom konkursu rejonu poznańskiego. Organizatorem zakończenia tegorocznej edycji była nasza szkoła jako filia Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego KANGUR. Całością zajęły się Panie wicedyrektor Lilianna Jeżewska i Małgorzata Grobecka. Swoją obecnością zaszczyciły nas Prezes Towarzystwa Jolanta Gabrielewicz-Dolata, Barbara Jerzyńska-Drożdżyńska wraz z członkiem Zarządu P. Marią Lasecką oraz dyrektor szkoły P. Ewa Frackowiak.  Po części oficjalnej zwycięzcy wraz z osobami towarzyszącymi udali się do Muzeum Rogala, gdzie humor, tradycja i wiedza kulinarna dostarczyły im wielu wrażeń i niezapomnianych chwil. 

2017-06-04
Dzień Sportu

Z okazji Dnia Dziecka Fundacja „Dzieci Dzieciom” zorganizowała już XVIII spotkanie na stadionie AWF Poznań. Cieszymy się że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie sportu i tolerancji. Po uroczystym rozpoczęciu i powitaniu uczniów i opiekunów oraz zaproszonych gości odbyła się parada z pokazem zespołów tanecznych i orkiestry. Następnie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w Mityngu Lekkoatletycznym składającym się z dziesięciu konkurencji. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek i napoje. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał medal pamiątkowy.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za cukierki, którymi poczęstowana została każda klasa i możliwość uczestnictwa w tych zawodach lekkoatletycznych.

2017-06-04
Stulecie naszej szkoły - Zjazd Absolwentów

Uwieńczeniem dnia, w którym świętowaliśmy 100-lecie naszej „Czterdziestki” był Zjazd Absolwentów, który odbył się w godzinach popołudniowych. O godzinie 16.00 została sprawdzona lista obecności, a absolwenci wpisali się na przygotowane wcześniej tablice z kolejnymi rocznikami.  Następnie w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z byłymi i obecnymi nauczycielami i dyrektorami naszej szkoły. Nasi goście mieli okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej, odszukać siebie i swoich wpisów w szkolnych kronikach, obejrzeć wystawę „Nasza Stulatka” oraz porozmawiać z kolegami i koleżankami z dawnych lat w szkolnej kawiarence. W każdej sali lekcyjnej odbywała się prezentacja zdjęć z okresu działalności szkoły. Absolwenci mieli również możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panem Jerzym Sobczakiem“nauczycielem geografii i opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. Drugim wyjątkowym gościem był pan Jacek Kulm absolwent naszej szkoły, a zarazem kolega ze szkolnej ławki Romka Strzałkowskiego. Przygotował on wystawę swoich zdjęć Czerwiec’56 - Oskarżony. Zakończeniem spotkania był występ zespołu admin.admin, który umilił naszym gościom wspólnie spędzone popołudnie. Wszystkim absolwentom dziękujemy. Mamy nadzieję, że było to czas długo wyczekiwanych spotkań po latach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej pod linkiem: https://goo.gl/0WCFhq

 

 

 

 

2017-06-02
Stulecie naszej szkoły – Mieszko nawiedza gród Czterdziesty

Stu gości oraz społeczność Czterdziestki miała niepowtarzalną okazję spotkać się z Mieszkiem I – naszym patronem, władcą Grodu Czterdziestego, który z okazji jubileuszu postanowił odwiedzić swój lud. Krótki występ artystyczny przedstawicieli z klas: 4c, 5a i 6b uspokoił władcę, który już teraz może być pewien, że nasza szkoła jest godnie reprezentowana przez swoich uczniów i pracowników. W czasie zdawania sprawozdania, w obecności Mieszka i Kasztelana Grodu (naszej pani Dyrektor), odbyło się uroczyste ślubowanie nowego Orszaku. Składane naszemu gościowi dary umieściliśmy w kapsule czasu, która będzie przez długi czas przechowywana w bezpiecznym miejscu dla następnych pokoleń. Po części artystycznej nadszedł czas na tę oficjalną, którą swą obecnością zaszczycili między innymi: Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania, Grzegorz Ganowicz Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Zenon Wechman, Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty. Goście w swoich przemówieniach życzyli Czterdziestce kolejnych stu lat. Bardzo ważnym akcentem było wręczenie nagród Prezydenta Miasta Poznania naszym dwóm paniom wicedyrektor – Liliannie Jeżewskiej i Małgorzacie Grobeckiej, którym serdecznie gratulujemy zasłużonego wyróżnienia. 

Po uroczystościach w sali gimnastycznej zaproszeni goście udali się na biesiadę, podczas której w średniowiecznej scenerii mogli zjeść wędliny, chleb ze smalcem i sękacza. 

To był naprawdę wyjątkowy dzień. Taki, który zdarza się raz na sto lat. 

Za fotorelację dziękujemy panu Marcinowi Kujawińskiemu i zapraszamy do obejrzenia pod linkiem:

 https://www.dropbox.com/sh/22rl6do2dd6sew8/AACpok7eNsTCDeJW1OzcSHl5a?dl=0

 

 

Strony:

«

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

»