100-lecie Szkoły

2017-06-04
Stulecie naszej szkoły - Zjazd Absolwentów

Uwieńczeniem dnia, w którym świętowaliśmy 100-lecie naszej „Czterdziestki” był Zjazd Absolwentów, który odbył się w godzinach popołudniowych. O godzinie 16.00 została sprawdzona lista obecności, a absolwenci wpisali się na przygotowane wcześniej tablice z kolejnymi rocznikami.  Następnie w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z byłymi i obecnymi nauczycielami i dyrektorami naszej szkoły. Nasi goście mieli okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej, odszukać siebie i swoich wpisów w szkolnych kronikach, obejrzeć wystawę „Nasza Stulatka” oraz porozmawiać z kolegami i koleżankami z dawnych lat w szkolnej kawiarence. W każdej sali lekcyjnej odbywała się prezentacja zdjęć z okresu działalności szkoły. Absolwenci mieli również możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panem Jerzym Sobczakiem“nauczycielem geografii i opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. Drugim wyjątkowym gościem był pan Jacek Kulm absolwent naszej szkoły, a zarazem kolega ze szkolnej ławki Romka Strzałkowskiego. Przygotował on wystawę swoich zdjęć Czerwiec’56 - Oskarżony. Zakończeniem spotkania był występ zespołu admin.admin, który umilił naszym gościom wspólnie spędzone popołudnie. Wszystkim absolwentom dziękujemy. Mamy nadzieję, że było to czas długo wyczekiwanych spotkań po latach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej pod linkiem: https://goo.gl/0WCFhq

 

2017-06-04
Stulecie naszej szkoły – Mieszko nawiedza gród Czterdziesty

Stu gości oraz społeczność Czterdziestki miała niepowtarzalną okazję spotkać się z Mieszkiem I – naszym patronem, władcą Grodu Czterdziestego, który z okazji jubileuszu postanowił odwiedzić swój lud. Krótki występ artystyczny przedstawicieli z klas: 4c, 5a i 6b uspokoił władcę, który już teraz może być pewien, że nasza szkoła jest godnie reprezentowana przez swoich uczniów i pracowników. W czasie zdawania sprawozdania, w obecności Mieszka i Kasztelana Grodu (naszej pani Dyrektor), odbyło się uroczyste ślubowanie nowego Orszaku. Składane naszemu gościowi dary umieściliśmy w kapsule czasu, która będzie przez długi czas przechowywana w bezpiecznym miejscu dla następnych pokoleń. Po części artystycznej nadszedł czas na tę oficjalną, którą swą obecnością zaszczycili między innymi: Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania, Grzegorz Ganowicz Przewodniczący Rady Miasta PoznaniaZenon Wechman, Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty. Goście w swoich przemówieniach życzyli Czterdziestce kolejnych stu lat. Bardzo ważnym akcentem było wręczenie nagród Prezydenta Miasta Poznania naszym dwóm paniom wicedyrektor – Liliannie Jeżewskiej i Małgorzacie Grobeckiej, którym serdecznie gratulujemy zasłużonego wyróżnienia. 

Po uroczystościach w sali gimnastycznej zaproszeni goście udali się na biesiadę, podczas której w średniowiecznej scenerii mogli zjeść wędliny, chleb ze smalcem i sękacza. 

To był naprawdę wyjątkowy dzień. Taki, który zdarza się raz na sto lat. 

2017-06-04
Stulecie naszej szkoły – Nowy sztandar Czterdziestki

Podczas uroczystych obchodów Stulecia naszej szkoły jednym z najważniejszych punktów było przekazanie uczniom nowego sztandaru. O 10:00 w poznańskiej Farze nastąpiło jego poświęcenie. Pani Dyrektor zaprezentowała go wszystkim zebranym. Na awersie znajduje się postać Mieszka I na niebiskim tle, rewers przedstawia godło Polski z dewizą Wojska Polskiego – ,,Bóg, honor, ojczyzna”,  która ma przypominać uczniom o najważniejszych wartościach. Nasz poczet z dumą odebrał nowy sztandar, przyrzekając w imieniu całej społeczności szkolnej, że będą o niego dbać i godnie reprezentować.

Dotychczasowy symbol Czterdziestki od tej pory nazywany jest historycznym. Możemy podziwiać go w gablocie przy pokoju nauczycielskim. 

2017-03-23
SPOTKANIA ABSOLWENTÓW

SPOTKANIA ABSOLWENTÓW

 

dnia 25 maja 2017 roku w godz.16 - 19


1.      W godz. 1600 - 1615 zbiórka na boisku szkolnym przy tabliczce z odpowiadającym przedziałem czasowym daty ukończenia szkoły. W razie niepogody zbiórka w sali gimnastycznej.

2.      Około godziny 1615 powitanie wszystkich przez Dyrektora Szkoły

p. Ewę Frąckowiak.

3.      Po części oficjalnej będziecie mieli Państwo okazję do:

- zwiedzania szkoły, w tym wystawy okolicznościowej,

- skorzystania z kawiarenki

- posłuchania dobrej muzyki

- obejrzenia zdjęć z minionych lat.

Wszystkich, którzy mają chęć i czas odwiedzić w tym dniu naszą szacowną Stulatkę, prosimy o przekazanie nam informacji  o roku ukończenia szkoły oraz nazwisko wychowawcy na poniższy adres mailowy:

absolwencisp40@gmail.com

kontakt tel. 61 8522800 wew.38


 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

2017-03-22
100-lecie Szkoły