Projekty

2017-10-18
Kampania SZACUN DLA ZAWODOWCÓW

Kampania "Szacun dla zawodowców" to akcja, która ma na celu rozpropagowanie w poznańskim regionie szkolnictwa zawodowego. Przeprowadzono ją dwukrotnie, po raz pierwszy w 2015 roku i w trakcie obydwu kampanii przeprowadzono szereg akcji zachęcających uczniów do aktywnego włączenia się w nasze działania. Prowadzono szeroko zakrojoną reklamę dostępnych w Poznaniu 22 szkół zawodowych, a zwieńczeniem tych działań była Arena Zawodów, która miała miejsce pierwszego kwietnia 2016 roku w poznańskiej Arenie, podczas to, której fachowcy zaprezentowali młodzieży 62 profesje możliwe do zdobycia w poznańskich placówkach. Pokazywano także na stronie Poznańskiego Serwisu Oświatowego portrety ludzi, którzy ukończyli szkoły zawodowe i osiągnęli przy tym poważne sukcesy na skalę województwa czy kraju.

Przydatne linki:

Strona internetowa kampanii - http://zawodowcy.poznan.pl/

Strona na Facebooku - https://www.facebook.com/szacundlazawodowcow/

Kanał w serwisie Sou Tube - https://www.youtube.com/channel/UC4QwImEalXX0KpYzJjK2BEw

2017-09-11
Projekt „Mali studenci Mieszka”

Drugi rok z rzędu nasza szkoła jest laureatem konkursu grantowego w ramach IV edycji Programu "mPotęga" finansowanego przez Fundację mBanku. Projekt będzie miał charakter matematyczno-historyczny i tym razem jest skierowany głównie do uczniów klas VI-VII. Przewidujemy realizację szkolnej gry strategicznej „W poszukiwaniu zaginionego skarbu Mieszka I”, zajęcia z programowania, wyjście do Laboratorium Wyobraźni PPNT Fundacji UAM, warsztaty historyczne oraz konkurs na prezentację multimedialną „Świat jest matematyką”. Koordynatorem projektu jest Pani Justyna Kulma.

2016-09-12
Projekt „Mieszko I w Krainie Królowej Nauk”

Szkoła Podstawowa nr 40 im. Mieszka I w Poznaniu jest laureatem konkursu grantowego w ramach III edycji Programu "mPotęga". W związku z tym w naszej szkole realizowany będzie projekt matematyczno - historyczny współfinansowany przez Fundację mBanku. Projekt pt. „Mieszko I w Krainie Królowej Nauk” jest skierowany do uczniów klas IV-VI i ich rodziców, zapraszamy więc do aktywnego włączenia się we wspólną zabawę. Pod koniec września odbędzie się gra miejska na Ostrowie Tumskim, w październiku i listopadzie zajęcia dla uczniów i rodziców, a w grudniu konkurs matematyczno - plastyczny. Koordynatorami projektu są p. Justyna Kulma i p. Anna Wojtasiak.

2015-11-18
Lepsza Szkoła

Projekt Lepsza Szkoła pozwala na śledzenie postępów naszych uczniów i porównywanie ich z wynikami szkół z całej Polski.