Aktualności

2019-04-09
Informacja w sprawie zawieszenia zajęć w dniach 10 - 12 kwietnia 2019r.

Szanowni Państwo 

Prosimy o zapoznanie się z informacją Dyrektora szkoły w sprawie zawieszenia zajęć w dniach 10 - 12 kwietnia 2019r.

2019-04-05
Informacja w spawie zawieszenia zajęć w dniach 8 i 9 kwietnia 2019 roku

Szanowni Państwo 

Prosimy o zapoznanie się z informacją Dyrektora szkoły w sprawie zawieszenia zajęć w dniach 8 i 9 kwietnia 2019r.

2019-04-01
Informacja w spawie zawieszenia zajęć w dniu 8 kwietnia 2019 roku

Szanowni Państwo

Prosimy o zapoznanie z informacją Dyrektora szkoły w spawie zawieszenia zajęć w dniu 8 kwietnia 2019 roku.

Dokumenty do pobrania:
Informacja_dyrektora_szkoły.jpg
2019-03-25
„Wszystkie Kolory Świata” w Dniu Samorządności

Tegoroczny Dzień Samorządności upłynął pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”. To nazwa odbywającego się w 8 państwach świata projektu organizacji UNICEF, polegającego na szyciu szmacianych laleczek. Koszt uzyskany z ich sprzedaży przeznaczany jest rokrocznie na zakup szczepionek dla dzieci z najbiedniejszych krajów świata. I my włączyliśmy się w to niezwykłe przedsięwzięcie. By prace „Czterdziestki” mieniły się wszystkimi kolorami i by były wyjątkowe i różnorodne, każda klasa miała za zadanie przygotować laleczki ubrane w stroje charakterystyczne dla wylosowanego wcześniej państwa. Zatem wśród gotowych prac znajdziemy piękne stroje rodem z Hiszpanii czy Rosji, egzotyczne ubrania kenijskie, a nawet egipskie mumie.

Zadaniem klas było także przygotowanie plakatów oraz girland z papierowych laleczek. Wszystkie prace przyozdobiły aulę w formie niezwykłej, kolorowej wystawy!

Laleczki będzie można nabyć podczas kiermaszu wielkanocnego. Już dziś zapraszamy!

2019-03-22
Matematyczny Dzień Kangura w naszej szkole

21 marca o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR dla uczniów  klas II-VIII. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie 93. krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
W naszej szkole udział w konkursie wzięło 34 uczniów w następujących kategoriach:

Maluch, Beniamin i Kadet

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał w prezencie brelok – układankę „Magiczną kulę”.
Uczniowie  przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Wszystkim uczestnikom życzymy zdobycia jak najwyższej liczby punktów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w  maju bieżącego roku.

Dodatkowo konkursowi towarzyszyła wystawa prac uczniów "Z kangurem poprzez świat", którego celem było również promowanie konkursu matematycznego. Dzieci wykonały figury,  prace plastyczne z kangurem i  gry planszowe. Wyniki tego konkursu już niebawem.