Aktualności

2017-11-29
99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Gdyby nie wydarzenia sprzed 99 lat, Polska nie istniałaby na mapach świata. To determinacja naszych przodków, ich nieustające dążenie do przywrócenia istnienia naszego kraju sprawiły, że listopadowe dni to synonim niepodległości. Patriotyczne wiersze, pieśni przywołały w naszej pamięci obrazy z lekcji historii. Na szczęście dziś nie musimy walczyć o to, by Polska była wolnym krajem. Wywalczyli to nasi pradziadkowie. Ale i my możemy mieć swój sposób na uczczenie ich pamięci, na zamanifestowanie patriotyzmu. Uczniowie klasy 7a przekonywali nas podczas uroczystej akademii, że współczesna miłość do ojczyzny to wywieszenie flagi – symbolu narodowej pamięci.

2017-11-29
Akademia przyszlości

Kolejny rok programu Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna w naszej szkole rusza pełną parą. Trzynaścioro uczniów z klas III, IV, V i VI bierze udział w inspirujących i wspierających w nauce indywidualnych zajęciach ze studentami-wolontariuszami. Oprócz tego chętnie korzystają z organizowanych przez akademię warsztatów i eventów. Właśnie we wtorek 7 listopada odbyła się Uroczysta Inauguracja AP w SP 40, która zaowocowała ciekawą galerią portretów. Ciekawe, jakie sukcesy i niespodzianki czekają na tegorocznych uczestników. Trzymamy kciuki za udany rok.

2017-11-19
Zmiana planu lekcji w klasach 4 - 7

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie. Informujemy, iż od dnia 20 listopada nastąpi zmiana planu lekcji w klasach 1- 7. Ze zmianami zapoznać się można w zakładce "Plany lekcji".

2017-11-05
Głosuj na Panią Agatę Kabzę!

Pani Agata Kabza – nauczyciel wychowania fizycznego – bierze udział w plebiscycie „Nauczyciel na medal”. Zachęcamy do głosowania! Wyślij SMS-a na numer 72355. Koszt SMS-a 2,46 zł z VAT.

            Głosuj na Panią Agatę Kabzę! 

2017-11-05
Szanowni Państwo

Iformujemy, iż w dalszym ciągu nie ma dostępu do dziennikusa. Wynika to z problemów technicznych, niezależnych od szkoły.