Aktualności

2017-05-05
Drużynowe Biegi Przełajowe

Dnia 25 kwietnia 2017 roku w pobliżu jeziora Malty, w okolicy Pomnika Harcerzy odbyły się Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach  Przełajowych i XVI Memoriał Bronisława Szwarca – wybitnego sportowca i wychowawcy młodzieży.

W zawodach wystartowała 22 osobowa drużyna uczniów naszej szkoły, wśród około 1500 uczniów szkół Poznania i powiatu poznańskiego.

W kategorii dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Sandra Kaja, a w kategorii chłopców Mateusz Zaranek, uczniowie klasy V b.

2017-05-05
Wiem, co czytam

Uczennica klasy III c  Natalia Kujawińska zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Wiem, co czytam”.

Gratulujemy zajętego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

2017-04-27
Chemia rakietowa – jak groźnie to brzmi!

W czwartkowe popołudnie odwiedziliśmy Wydział Chemii UAM i dowiedzieliśmy się m. in. jaką moc ma samolotowy silnik, dlaczego energia jest tak ważna w budowie rakiet, jakie gazy są wybuchowe i jakie ciecze barwią na kolorowo - a to wszystko za sprawą inicjowania reakcji chemicznych.

Tym razem nie będziemy się rozpisywać – zapraszamy do galerii, zdjęcia najlepiej oddają emocje, które nam towarzyszyły!

2017-04-27
Dwie strony sieci

We wtorek 25 kwietnia 2017r. podczas uroczystości w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu miało miejsce rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu „Dwie strony sieci”.  Konkurs był  skierowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych i pierwszych klas gimnazjum, a jego tematem były zagrożenia występujące w cyberprzestrzeni  oraz bezpieczne zachowania w Internecie. Organizatorem przedsięwzięcia był Komendant Wojewódzki Policji i Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Zadaniem uczestników było stworzenie w wersji elektronicznej SPOTU poruszającego temat bezpieczeństwa w sieci.

Niniejszym ogłaszamy, że uczniowie klasy VI b

Michał Domagalski i Wiktor Kozłowski

                                            zajęli drugie miejsce w tym konkursie.

W swojej pracy konkursowej wykazali się kreatywnością i wiedzą z zakresu bezpiecznego zachowania w Internecie, co znalazło uznanie w oczach jury.                   

              Ich twórczy wysiłek został nagrodzony dyplomami i cennymi nagrodami.

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu!

2017-04-26
Wiosenne przedstawienie

20 kwietnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków. Uczniowie klas 4, 5 i 6 przygotowali przedstawienie pod tytułem „Witaj Wiosno”. Dzięki temu nasi najmłodsi koledzy dowiedzieli się o zmianach zachodzących w przyrodzie. Wiedza zdobyta podczas spotkania została sprawdzona w quizie, z którym nasi goście poradzi sobie wyśmienicie. W nagrodę bystre przedszkolaki otrzymały papierowe motyle i tulipany.