Strony:

»

2017-06-22
Apel podsumowujący II semestr roku szkolnego 2016/2017

We wtorek 20 czerwca podsumowaliśmy kończący się rok szkolny. Samorząd Uczniowski przedstawił wyniki, osiągnięcia w nauce i zachowaniu. Wręczone zostały przez Panią Dyrektor dyplomy i nagrody najlepszym klasom za wyniki w nauce i wysoką frekwencję. Poznaliśmy również uczniów z klas IV, V, VI  wyróżniających się wynikami w nauce i zachowaniu.

Nagrodzeni zostali także uczniowie osiągający sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowych.

Szczególne wyróżnienie otrzymała klasa Vb, która zwyciężyła w rywalizacji klas IV-VI i uzyskała Nagrodę Dyrektora Szkoły „Laury Czterdziestki”. Gratulujemy uczniom i wychowawcom klasy Vb. Nagrodą ta zostanie wręczona podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

2017-06-22
Koncert Piosenki Anglojęzycznej

We wtorek 13 czerwca 2017 roku w auli naszej szkoły odbył się Koncert Piosenki Anglojęzycznej. Uczestnicy kółka muzyczno – wokalnego przez ostatnie trzy miesiące zmagali się ze swoimi słabościami, z emocjami towarzyszącymi przebywaniu na scenie i pracy z mikrofonem, po to aby odważnie stanąć przed całą społecznością szkolną. Bardzo miło było nam gościć Panią Dyrektor Ewę Frąckowiak, Panią Wicedyrektor Lilianę Jeżewską, grono nauczycielskie oraz wszystkich przybyłych uczniów.

Uczestnicy koncertu zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze anglojęzycznym. Podczas występów solowych zaskoczyli publiczność zarówno ciekawą barwą głosu, jak i oryginalną interpretacją prezentowanych utworów. Z kolei w piosenkach wykonywanych wspólnie wykazali się umiejętnością rzetelnej współpracy podczas śpiewu chóralnego.

Wszystkie występy zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Liczymy na to, że uda nam się powtórzyć ten sukces w przyszłym roku.

Wystąpili: Maja Ratajczak (solo i chór)- kl. 5b, Maria Nowak (solo i chór) – kl. 5b, Zuzanna Burzyńska (solo i chór) – kl. 5a, Jakub Niegolewski (solo i chór) – kl. 6b, Eryk Murkowski (solo i chór) – kl. 6b, Łukasz Poniedziałek (solo i chór) – kl. 4c, Filip Kosiński (chór) – kl. 4c, Paulina Tritt (chór) – kl. 6b, Natalia Handke (chór) – kl. 6b, Wiktoria Simon (chór) – kl. 6b, Sandra Kaja (chór) – kl. 5b, Wiktoria Jagodzińska (chór) – kl. 5a

koncert prowadził: Dawid Skałecki

zdjęcia: p. Anna Perkowska

Bezpieczne wakacje 2017

W ramach ogólnopolskiej akcji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie wakacji letnich odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne dla wszystkich uczniów. Prelegentkami były funkcjonariuszki ze Straży Miejskiej, Policji i Służby Ochrony Kolei. Przypomniane zostały ważne zasady zachowania, których należy przestrzegać podczas wypoczynku letniego nad wodą, w czasie podróży, gdy poruszamy się po znanym czy nieznanym terenie i mamy okazję do kontaktów z osobami nieznajomymi. Na koniec wszyscy rozstali się życząc sobie bezpiecznych i udanych wakacji.

Akademia Przyszłości - Gala Sukcesów

Kolejny rok Akademii Przyszłości w Czterdziestce już za nami. Jak co roku został zakończony uroczystą Galą Sukcesów, która tym razem odbyła się w pięknym gmachu auli UAM. Tradycyjnie było dużo uśmiechów, uścisków, dyplomów z sukcesami każdego uczestnika i upominków. Nie zabrakło również niespodzianek . Podziwialiśmy małe roboty i posłuchaliśmy ciekawego wykładu o ich konstruowaniu i programowaniu. W finale spotkania posypały się kolorowe balony i skosztowaliśmy pysznego tortu.  W ten sposób pożegnaliśmy się z Akademią Przyszłości 2016/2017, lecz mówimy jej jedynie „do zobaczenia” w przyszłym roku szkolnym.

Czterystu studentów Kolorowego Uniwersytetu

Czterystu studentów Kolorowego Uniwersytetu zakończyło kolejny rok akademicki, odbierając w auli UAM swoje pierwsze w życiu absolutorium z rąk Prorektor UAM ds. kształcenia, prof. UAM dr hab. Beaty Mikołajczyk.

Spotkania Kolorowego Uniwersytetu prowadzone były przez nauczycieli akademickich, ale także przez samych żaków Kolorowego Uniwersytetu. Wykładowcą mógł stać się każdy, kto przygotował i przedstawił wykład, dotyczący zarówno tematyki zajęć, jak i swoich zainteresowań lub pasji.

To była niesamowita przygoda, którą bardzo chcielibyśmy powtórzyć w przyszłym roku!

Strony:

»