Aktualności

2019-12-21
Wesołych Świąt! Do Siego Roku!

Wesołych Świąt!

Do Siego Roku!

 

Życzymy, by  Święta Bożego Narodzenia  przyniosły chwile wytchnienia od zabieganej codzienności i stały się cennym czasem spędzonym w gronie najbliższych.

 

Nowy Rok niech otwiera nowe horyzonty! Niech stanie się czasem realizacji planów i spełniania najskrytszych marzeń!

2019-12-19
Dbamy o naszą planetę, czyli rozstrzygnięcie konkursu na ekologiczny stroik

Nie trzeba co roku kupować nowych ozdób świątecznych, skoro przepiękne dekoracje wykonać można z ...nakrętek, szyszek, orzechów czy płatków kosmetycznych. Udowodnili to uczestnicy konkursu na ekologiczny stroik świąteczny. Brawa za pomysłowość!

Wyniki konkursu:

I miejsce – Jagoda Maćkowiak z klasy 5b i Kacper Szimkus z klasy 6a

II miejsce – Zuzanna Leć z klasy 6c

III miejsce – Arkadiusz Stawicki z klasy 6a

Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Śmigielski z klasy 8a, Dawid Kaźmierczak z klasy 8a, Szymon Arciszewski z klasy 6b, Lena Śmigielska z klasy 6c, Hanna Śmigielska zklasy 6c, Krzysztof Zieliński z klasy 6a.

Gratulujemy!

2019-12-19
Zjazd Samorządów Uczniowskich w SP20

Praca Samorządu Uczniowskiego to nie lada wyzwanie! Zadanie trudne, ale i wdzięczne! Po raz kolejny – zgodnie z tradycją naszej szkoły – mieliśmy wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń z przedstawicielami samorządów zaprzyjaźnionych szkół. Tym razem to wyjątkowe spotkanie Samorządów Uczniowskich miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 20. To wyjątkowa okazja, by pobyć chwilę razem i podpatrzeć, jak pracują przedstawiciele społeczności uczniowskiej w innych szkołach. Poznaliśmy tajniki sztuki origami, rozwiązywaliśmy zagadki, próbując wydostać się ze szkolnego escape roomu. Zajadając świąteczne smakołyki, mieliśmy też okazję sprawdzić się w świątecznym quizie. I to z jakim wynikiem! Zajęliśmy drugie miejsce! Dobra zabawa i świetne towarzystwo – czego chcieć więcej! Doskonała nagroda dla zapracowanych na co dzień członków Samorządu!

2019-12-11
Świętujemy mikołajki!

Bez obaw! Nie z rózgą, a z workiem pełnym cukierków odwiedził nas 6 grudnia sam… Święty Mikołaj. Dzięki wsparciu swoich pomocników zdołał obdarować słodkościami wszystkich uczniów naszej szkoły. Nawet tych, którzy nie zawsze byli grzeczni…

2019-12-01
Andrzejki

W piątek 29 listopada, jak zawsze o tej porze, świętowaliśmy andrzejki. Klasy 1-3 balowały w auli szkolnej pod kierunkiem animatorek z Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki ARS. Dzieci wróżyły sobie imiona przyszłych mężów i żon, swoje potencjalne zawody oraz  ogólnie pojętą przyszłość. Wszyscy wyginali się przy dźwiękach nowoczesnej muzyki, w świetle kolorowych reflektorów. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku z pączkiem w roli głównej.