Aktualności

2017-04-05
Mali znawcy mitologii

W ubiegłym miesiącu uczniowie naszej szkoły: Mateusz Frąckowiak, Eliza Jankowska, Julia Musielak, Łukasz Poniedziałek, Alicja Przydryga, Bogumiła Spik i Ewa Torka wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 w Poznaniu. Konkurs składał się z trzech etapów. Ocenie podlegała makieta mitologiczna, scenka teatralna „Jabłko niezgody” oraz test wiedzy z mitów greckich. Poziom był wysoki ale nasi uczniowie poradzili sobie doskonale – zdobyli trzecie miejsce na 9 drużyn! Gratulujemy!

2017-04-05
Wiosna w oknach Czterdziestki

W ramach rywalizacji klas uczniowie wykonali stroiki wiosenne. Zagościły one na parapetach okiennych i stanowią piękną dekorację korytarza szkolnego.

Jest również okazały stroik w sali przyrodniczej, za którego wykonanie serdecznie dziękujemy rodzicowi uczennicy klasy 5b.

2017-04-05
Trening z mistrzynią

W ramach Ogólnopolskiego Programu „Lekkoatletyka dla Każdego”, 30 marca grupa lekkoatletów naszej szkoły uczestniczyła w treningu na stadionie OŚ AZS Poznań, przy ul. Puławskiego, gdzie byliśmy gośćmi pani Agnieszki Maluśkiewicz, tegorocznej uczestniczki Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie w pchnięciu kulą, Mistrzyni Polski w tej konkurencji z 2013r.  Pod okiem Pani Agnieszki dzieci poznały ćwiczenia oswajające z kulą i oszczepem oraz elementy techniki tych konkurencji.  Praktyczne ćwiczenia uczniowie wykonywali lekkimi, gumowymi oszczepami i maczugami, ale można też było wykonać próbę rzutu profesjonalnym oszczepem i pchnąć kulą treningową o masie 1,5 kg, co wcale nie było łatwym zadaniem.

Dziękujemy Pani Agnieszce, za poświęcenie nam swojego czasu.

 

2017-04-04
Rekolekcje w szkole

Rekolekcje w szkole trwają od środy 5.04 do piątku 7.04.

środa

8.30 - 11.30

czwartek

8.30 - 11.30

piątek

8.30 - 11.15

2017-03-29
Terminy rekrutacji

TERMINY REKRUTACJI

na rok szkolny 2017/2018

 

Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole wraz z obowiązującymi dokumentami – od 10 kwietnia do 21 kwietnia.

Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej wraz z obowiązującymi dokumentami –

- 19 kwietnia do 5 maja.

 

Więcej szczegółowych informacji oraz wzory wniosków wraz ze stosownymi oświadczeniami można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze stron:

http://www.nabor.pcss.pl/poznan,

http://www.poznan.pl/oswiata/rekrutacja