Aktualności

2019-02-12
Nowym Rokiem szedł Karnawał...

W dniu 4 lutego w naszej szkole odbył się balik karnawałowy dla dzieci z klas pierwszych i drugich, prowadzony prze Centrum Kultury i Tańca HAJDASZ. Maluchy szalały na parkiecie przy dźwiękach skocznej muzyki i blasku kolorowych świateł.  Uczestniczyły w muzyczno-tanecznych konkursach. Zabawa była przednia!

2019-02-11
Konkurs poznańskiego zoo

Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez poznańskie Zoo pt: "Poznańskie zoo niesie pomoc gatunkom zagrożonym i skrzywdzonym". Nagrodzone prace będzie można oglądać w Starym Zoo w nowo otwartej małpiarni już od końca lutego. Trzymamy mocno kciuki za artystów.

2019-02-10
XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

29 marca 2019 r. odbędzie się XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkół Podstawowych klas IV miasta Poznania i okolic, który jest objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, wykrywanie uzdolnień matematycznych
oraz popularyzowanie matematyki.

W wyniku eliminacji szkolnych do etapu rejonowego, który odbędzie się wiosną, zakwalifikowała się:

Victoria Kowalewska z klasy 4b.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

2019-02-10
29 stycznia Dniem Składanki i Łamigłówki

 

Składanki i rozwiązywanie łamigłówek uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Warto poświęcić im trochę czasu, a z okazji przypadającego 29 stycznia Dnia Składanki i Łamigłówki zajęliśmy się nimi na lekcjach matematyki.

W tym dniu uczniowie rozwiązywali łamigłówki japońskie, wzięli udział w zabawie i rozpracowywali zgadywankę „Gdzie jest kokardka”. Okazało się, że za jej rozwiązaniem kryje się matematyka. Uczniowie układali również rozmaite obiekty z części tangramu na podstawie wylosowanego wzoru. Chińska układanka znana od ponad 3000 lat składa się z siedmiu części: 2 dwóch dużych trójkątów, 1 średniego trójkąta, 2 małych trójkątów, 1 kwadratu i 1 równoległoboku. Niektóre z trzydziestu wzorów były nie lada wyzwaniem i dopiero po wielu próbach, czasami z pomocą kolegów w końcu udało się połączyć i ułożyć wszystkie elementy w całość. Powstało wiele prac, na których znalazły się: gołębie, psy, kruki, lisy, żółwie, świece, dzbanki, łabędzie, koty, zające, gęsi, tancerze, biegacze, bączki, domy, ryby i wiele innych. Najlepsze zostały nagrodzone w postaci oceny i zdobią szkolną gazetkę.

 

2019-02-06
100 zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości

 

W listopadzie chętni uczniowie podjęli się matematycznego wyzwania i wzięli udział w akcji „100 zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności i utrwalali materiał omawiany na lekcjach. Bardzo nas cieszy, że akcja została przyjęta z entuzjazmem i przyczyniła się do polepszenia wyników w nauce za pierwszy semestr. W wyzwaniu udział wzięli uczniowie z klasy 8b oraz uczennice z klasy 7a. Gratulujemy!

Pamiątkowy dyplom za uczestnictwo i rozwiązanie zadań otrzymują:

Michał Domagalski kl.8b

Jan Hajduk kl.8b

Natalia Handke kl.8b

Wiktor Kozłowski kl.8b

Jakub Niegolewski kl.8b

Adrian Stempin kl.8b

Cezary Śniegowski kl.8b

Mateusz Wiśniewski kl.8b

Nikola Tyblewska kl.7a

Oliwia Smyk kl.7a